Ligue 1: Ważne zwycięstwo Olympique Marsylia, gol Jelenia w meczu z FC Lorient

Olympique Marsylia zagrał słabo, ale po zwycięstwie z US Boulogne jest coraz bliżej mistrzowskiego tytułu. 2. pozycję w tabeli Ligue 1 utrzymało Auxerre, jedną z bramek w meczu z FC Lorient strzelił Ireneusz Jeleń, a w wyjściowej jedenastce na boisko wyszedł także Dariusz Dudka.

Piotr Robaczyński

Kolejny krok na drodze do wywalczenia mistrzowskiego tytułu postawili piłkarze Olympique Marsylia. Podopieczni Didiera Deschampsa skromnie pokonali na wyjeździe US Boulogne 2:1. Prowadzenie w 44. minucie zapewnił im Mathieu Valbuena, ale w 82. minucie beniaminek doprowadził do wyrównania. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego rzut karny podyktowany po faulu na Brandao wykorzystał Taye Taiwo. Dzięki temu OM utrzymał bezpieczną, 5-punktową przewagę nad wiceliderem. Marsylczycy tym razem nie zachwycili, ale na pięć kolejek przed końcem rozgrywek są na dobrej drodze do zwieńczenia sezonu wspaniałym sukcesem.

Dziesiąty ligowy mecz z rzędu bez porażki zanotowali zawodnicy Auxerre. Do tej pory nigdy nie przegrali na własnym stadionie z FC Lorient i tym razem także odnieśli ważne zwycięstwo. W 35. minucie objęli prowadzenie po golu Dennisa Oliecha, chwilę później na 2:0 podwyższył Ireneusz Jeleń (jedenaste trafienie reprezentanta Polski w tym sezonie) i cenne trzy punkty były niezwykle blisko. Po przerwie na listę strzelców wpisał się jeszcze Valter Birsa, a w 57. minucie po faulu na Danielu Niculae drugą żółtą kartką ukarany został obrońca Lorient Jeremy Morel. Rozbita drużyna gości nie zdołała już odwrócić losów spotkania, ostatecznie AJA wygrało 4:1. Lorient kończyło mecz w dziewiątkę, z boiska został wyrzucony jeszcze bramkarz Fabien Audard. Zarówno Jeleń, jak i Dariusz Dudka przebywali na boisku przez 90 minut.

Szansę na uniknięcie degradacji ma jeszcze Le Mans. W sobotę podopieczni Arnauda Cormiera szczęśliwie wygrali na wyjeździe z Valenciennes. Decydujący o losach spotkania gol padł w piątej minucie doliczonego czasu gry. Zespół ten wciąż znajduje się jednak w trudnej sytuacji. Obecnie traci do 17. St Etienne aż 7 punktów, a ma przed sobą jeszcze m.in. trudne spotkania z Olympique Lyon, Lille OSC i AS Monaco.