Ligue 1: Lille OSC walczy o Ligę Mistrzów, 14 minut i asysta Obraniaka

Lille OSC po dobrym meczu wysoko pokonało AS Monaco. Drużyna Ludovica Obraniaka awansowała na 5. miejsce w tabeli i traci już tylko jeden punkt do 4. Montpellier. Beniaminek był bliski zwycięstwa w starciu z Tuluzą, ale ostatecznie zespoły te podzieliły się punktami.

Piotr Robaczyński

Lille OSC u siebie wygrało zaledwie jeden z dziesięciu poprzednich meczów z AS Monaco. Tym razem na Stadium Lille Métropole kibice obejrzeli świetny występ gospodarzy, którzy rozgromili rywala. Po dwóch golach Yohana Cabaye i trafieniach Aureliena Chedjou oraz Tulio De Melo podopieczni Rudi'ego Garcii wygrali 4:0, dzięki czemu awansowali na 5. miejsce w tabeli i wciąż mają szansę na zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów. Ludovic Obraniak niedzielne spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych, w 76. minucie zastąpił Edena Hazarda. Zaliczył asystę przy ostatnim golu, po jego dośrodkowaniu piłkę do siatki skierował De Melo.

Pechowo dla Montpellier zakończył się pojedynek z Tuluzą. Beniaminek od 32. minuty prowadził 1:0 po golu Alberto Costy i był bliski przełamania serii trzech meczów bez zwycięstwa. W doliczonym czasie gry drugiej połowy goście zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. 18-letni Adrien Regattin, który pojawił się na boisku w 85. minucie, na lewym skrzydle minął dwóch piłkarzy Montpellier i dograł piłkę do Colina Kazima-Richardsa, jego trafienie zapewniło Tuluzie punkt w tym spotkaniu.

W ostatnim meczu 33. kolejki AS Saint Etienne bezbramkowo zremisowało z Paris Saint Germain. Gospodarze wciąż nie mogą być pewni ligowego bytu, obecnie wyprzedzają 18. Le Mans o osiem punktów, w następnej serii spotkań czeka ich wyjątkowo trudny pojedynek z Olympique Marsylia.