Wielki dzień Jelenia

Zdjęcie okładkowe artykułu:

AJ Auxerre wciąż w wybornej formie. Podopieczni Jeana Fernandeza 3:0 rozbili Toulouse, a znaczący wkład w zwycięstwo po raz kolejny miał Ireneusz Jeleń. Polski napastnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i w tym sezonie ma już na swoim koncie 13 trafień.

Pierwsza część gry w Tuluzie przebiegała pod dyktando gospodarzy, optycznej przewagi nie byli oni jednak w stanie przekuć na bramkowe zdobycze, a Andre-Pierre Gignac nie potrafił znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego Oliviera Sorina. Strzelanie po przerwie rozpoczął więc Benoit Pedretti, później dwie bramki dorzucił Jeleń. Polak najpierw wykorzystał podanie Daniela Niculae i fantastycznym wolejem z 25. metrów nie dał szans Olivierovi Blondelowi, a w 79. minucie bezbłędnie wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła Valtera Birsy.

Auxerre wygrało po raz trzeci z rzędu i ma już pięć oczek przewagi nad trzecim w tabeli Lille. W najbliższy piątek podopieczni Jeana Fernandeza na własnym obiekcie podejmą Olympique Marsylia i mecz ten pokaże, czy Burgundczycy faktycznie są w stanie podjąć rywalizację o mistrzostwo kraju. Przed konfrontacją z Toulouse trener AJA w rozmowie z L'Eqipue tłumaczył wprawdzie, że OM ma przed sobą istną autostradę i nikt nie odbierze im tytułu, boiska Ligue 1 raz po raz weryfikują jednak asekuracyjne tezy szkoleniowca Auxerre.