Odra Wodzisław pokonała Cracovię w sparingu

W pierwszym sparingu w okresie przygotowawczym przed nadchodzącym sezonem Odra Wodzisław Śląski pokonała Cracovię 2:1. Ze względu na bardzo szerokie kadry obu zespołów, trenerzy postanowili zagrać w niestandardowym wymiarze czasowym. Na Suchych Stawach grano 3x30 minut i raz przez 45 minut.

Maciej Kmita

Pierwszą bramkę zdobył w 67. minucie sprawdzany przez Odrę Samuelson Chukwuma Odunka. Napastnik czwartoligowego KS Piaseczno zatańczył między obrońcami Cracovii i płaskim strzałem pokonał Łukasza Merdę.

W 99. minucie wydawało się, że Pasom uda się odrobić straty. Najpierw potężnie z dystansu uderzył Dariusz Pawlusiński, a Mateusz Łobaczewski z najwyższym trudem zbił piłkę na rzut rożny. Z kolei po dośrodkowaniu "Plastika" z kornera i strzale głową Bartłomieja Dudzica piłkę z linii bramkowej wybił Jacek Bańczyk.

W odpowiedzi goście wyprowadzili kontrę, którą strzałem przy słupku wykończył Dawid Hanzel. Marek Wasiluk i Adrian Marek (testowany przez Pasy gracz Zagłębia Sosnowiec) pozostawili 19-letniego napastnika Odry całkowicie samopas we własnym polu karnym.

Honorowe trafienie dla Cracovii uzyskał w 108. minucie Dudzic, wykorzystując sytuację sam na sam z Łobaszewskim. W ostatnich minutach dwoił się i troił Dariusz Pawlusiński, ale mimo licznych prób, nie udało mu się doprowadzić do remisu.

Oba zespoły wystąpiły w mocno eksperymentalnych zestawieniach. Zarówno Rafał Ulatowski, jak i Leszek Ojrzyński przede wszystkim sprawdzali zawodników, którzy w przyszłym sezonie mogliby tworzyć kadrę drużyn. W Cracovii zabrakło Radosława Matusiaka, Arkadiusza Radomskiego, Michała Golińskiego i Łukasza Mierzejewskiego. W Odrze natomiast testowano wielu zawodników z niższych lig, a także między innymi Piotra Gawęckiego z Korony Kielce.

Cracovia - Odra Wodzisław 1:2 (0:1, 0:0)
0:1 - Odunka 67'
0:2 - Hanzel 99'
1:2 - Dudzic 108'

Cracovia: Cabaj - Derbich (45'Sosnowski), Kosanović, Polczak, Baliga - Moskała (45' Jeleń), Suworow, Szeliga (45' Dynarek), W. Łuczak, Sacha (45' Snadny) - Krzywicki (45' Dudzic).

Cracovia (od 61. minuty): Merda - Sosnowski (90' Uszalewski), Wasiluk, Marek, Sasin - Jeleń (90' Ślusarski), Dynarek (90' Baran), Klich, Snadny (90' Pawlusiński) - Kaszuba, Kaliciak (90' Dudzic).

Odra Wodzisław Śląski: Buchalik - Słodowy, Wrzask, Markowski, Pielorz - Jary, Gaudinho, Woś, Jerak - Figiel, Odunka oraz Łobaczewski - Stankiewicz, Karasiak, Skrobacz, Bańczyk, Sikorski, Sobik, Gawęcki, Hanzel, Tanżyna, Surgota.