Sobota w Serie A: Motta wraca do Udinese, Sneijder nie odejdzie z Interu

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Wesley Sneijder wyklucza możliwość powrotu do Realu Madryt i zostanie w Interze Mediolan, Marco Motta nie został wykupiony przez AS Romę, natomiast Antonio Candreva znajduje się na celowniku ACF Fiorentiny.

Wesley Sneijder: Nigdy nie wrócę do Realu Madryt

Holender Wesley Sneijder zapewnił, że nigdy nie wróci do Realu Madryt. Ten pomocnik w 2009 roku opuścił szeregi Królewskich i przeniósł się do Interu Mediolan i jak się okazało, była to słuszna decyzja.

- Życzę Mourinho jak najlepiej, ale ja nigdy nie wrócę do Realu Madryt, nawet gdybym zwariował. Traktowano mnie tam bardzo źle, nie szanowano mnie - wyjaśnił Sneijder.

Reprezentant Oranje z miejsca stał się kluczową postacią Interu Mediolan. Zawodnik jest mózgiem środka pola popularnych Nerazzzurri.

Oficjalnie: Motta w Udinese

Marco Motta wraca do Udinese Calcio. AS Roma nie zdecydowała się na wykupienie drugiej połowy karty zawodnika co oznacza, że teraz jest on pełnoprawnym piłkarzem ekipy ze stadionu Friulii.

Nie jest jednak powiedziane, że prawy obrońca pozostanie w Udine. Zawodnik znajduje się na liście życzeń Juventusu Turyn, Atletico Madryt i Manchesteru City.

Motta początkowo grał z zespole Giallorossich w pierwszym składzie, ale później coraz rzadziej grywał i dlatego rzymianie postanowili zrezygnować z jego usług.

Candreva na celowniku Fiorentiny

Juventus Turyn nie wykupi Antonio Candrevy i niewykluczone, że zawodnik będzie w przyszłym sezonie bronił barw ACF Fiorentiny. Viola jest ponoć zdecydowana na jego transfer.

Włoskie media donoszą, że o zawodnika, który był współwłasnością Livorno Calcio i Udinese Calcio, a teraz powrócił do ekipy ze stadionu Friulii zabiegają także SSC Napoli i AS Roma.

Candreva był bliski wyjazdu na Mistrzostwa Świata, ale ostatecznie nie znalazł się w 23-osobowej kadrze, którą zdecydował się zabrać selekcjoner Marcello Lippi do RPA.

Źródło artykułu: