ŁKS przegrał sparing z II-ligowcem

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego rozegrali w sobotę pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do rundy jesiennej, a rywalem łodzian była Wisła Płock. Górą okazał się II-ligowiec, wygrywając 3:1.

Norbert Namejski

W zespole trenera Andrzeja Pyrdoła można było zobaczyć aż 22 graczy, w tym testowanych w pierwszej drużynie juniorów z Akademii Piłkarskiej ŁKS.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gości, którzy w ciągu 7 minut zdobyli aż 3 gole. Katem łodzian okazał się Marcin Nowacki. Najpierw pokonał Wyparłę strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego, następnie podwyższył na 2:0 strzałem z ok. 15 metrów, by w końcu zaliczyć asystę przy golu Soleckiego. Co ciekawe, właśnie Nowacki według doniesień prasowych, jest jednym z zawodników, których chce ściągnąć w trakcie tego okienka transferowego, ŁKS.

Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył w 53. minucie Damian Pawlak po podaniu Rafała Kujawy.

ŁKS Łódź - Wisła Płock 1:3 (0:3)
0:1 - Nowacki 29'
0:2 - Nowacki 33'
0:3 - Solecki 36'
1:3 - Pawlak 53'

ŁKS: Wyparło, Gieraga, Mordzakowski, Klepczarek, Romańczuk, Tarnowski, Dylewski, Seweryn, Świdzikowski, Kudyba, Lindner, a także: Wasków, Stefański, Pawlak, Golański, Benjamin, Bendkowski, Osowski, Mowlik, Woźniczka, Kłus, Kujawa.

Wisła: Kamiński, Nadolski, Pacan, Wyczałkowski, Wiśniewski, Chwastek, Szwarga, Solecki, Nowacki, Mitura, Koczon, a także: Mierzwa, Skowron, Burski, Lewandowski, Staski, Pracki, Klepczyński.

Sędzia: Włodzimierz Bartos (Łódź).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!