Sparingowa porażka Śląska z Hallescher FC

Piłkarze Śląska Wrocław rozegrali drugi mecz sparingowy w trakcie letniej przerwy między rozgrywkami. We wtorek wrocławianie przegrali 0:5 z FK Teplice, a w środę ponieśli porażkę 0:1 z Hallescher FC.

W ciągu dwóch dni piłkarze Śląska Wrocław przebywający na obozie przygotowawczym w Niemczech rozegrali dwa mecze sparingowe i... oba przegrali. We wtorek zielono-biało-czerwoni ulegli FK Teplice 0:5. W środę lepsza od wrocławian okazała się drużyna Hallescher FC. To czwarta drużyna niemieckiej Regionalligi Nord, odpowiednika czwartej klasy rozgrywkowej.

Już po 9. minutach podopieczni Ryszarda Tarasiewicza przegrywali 0:1. Chwilę później boisko musiał opuścić kontuzjowany Krzysztof Wołczek. Mimo starań piłkarzom Śląska nie udało się w I połowie doprowadzić do wyrównania.

Na drugą odsłonę zawodów trener Tarasiewicz desygnował do gry dziewięciu nowych zawodników. Zaaowocowało to tym, że piłkarze WKS-u częściej gościli pod bramką rywala, ale i tak nie zdołali zdobyć gola. Ostatecznie mecz zakończył się jednobramkową porażką Śląska. Było to drugie spotkanie sparingowe zakończone drugą porażką. W kolejnych dniach piłkarze ze stolicy Dolnego Śląska w meczach kontrolnych zmierzą się z Dynamo Drezno i Goerlitz.

Śląsk Wrocław - Hallescher FC 0:1 (0:1)

0:1 - Aydemir 9'

Śląsk Wrocław I połowa: Kaczmarek - Pawelec, Broniszewski, Celeban, Wołczek (14' Fojut) - Ćwielong, Ulatowski, Łukasiewicz, Marković - Szewczuk, Gikiewicz.

Zagrali także: Socha, Sztylka, Szuszkiewicz, Gancarczyk, Dudek, Kaźmierczak, Mila, Spahić, Więzik.

Hallescher FC: Horvat (46' Rittenauer) - Benes (56' David), Kippel (46' Hartmann), Mouaya (68' Kamalla), Maico (56' Knaack) - Rebelo (68' Kipel), Kanitz (56' Stier), Lindenhahn (46' Finke), Schubert - Aydemir (58' Hebestreit), Neubert (46' Muller).

Żółte kartki: Fojut, Ulatowski (Śląsk).