Gol Duarte nie pomógł, Arka gorsza od drugoligowej Olimpii / MP juniorów młodszych: mocne uderzenie Arkowców

W Grudziądzu żółto-niebiescy rozegrali ostatni sparing przed wyjazdem na austriackie zgrupowanie. Podopieczni trenera Pasieki zaprezentowali wakacyjną formę i ulegli drugoligowej Olimpii 1:2. Honorową bramkę dla gdynian zdobył przebywający w Gdyni na testach Holender Duarte. Dobra wiadomość napłynęła z kolei z Łodzi. Tam rozgrywane są Mistrzostwa Polski juniorów młodszych z udziałem młodych piłkarzy Arki. A ci w swoim pierwszym występie niespodziewanie pokonali 2:1 Zagłębie Lubin.

Mecz z Olimpią Grudziądz dobitnie pokazał ile jeszcze pracy czeka przez rozpoczęciem nowego sezonu piłkarzy Arki Gdynia. Ci w swoim trzecim kolejnym sparingu, a zarazem ostatnim przez wyjazdem na zgrupowanie w Austrii ulegli w Grudziądzu 2-ligowej Olimpii 1:2. Jedyną, jak się później okazało honorową bramkę dla gdynian zdobył Giovanni-Vemba Duarte.

Ten 19-letni piłkarz ze szkółki Twente Enschede na boisku pojawił się w 63. minucie, zmieniając Miroslava Bożoka.

Mecz z Olimpią żółto-niebiescy rozpoczęli w ustawieniu 4-5-1. Funkcję jedynego wysuniętego napastnika pełnił Vasilić. Serb niczym specjalnym jednak się nie wyróżnił. Znów zawiodła go z kolei skuteczność. Jeśli sobotni mecz z Orkanem i ten środowy ma być wykładnią jego umiejętności to długo miejsca w Gdyni nie powinien zagrzać. Mimo gry trójką w środku (Zawistowski - Burkhardt - Budziński) Arka nie potrafiła stworzyć sobie przewagi w tej części boiska. Swoją okazję miał grający na lewej stronie pomocy Glavina, ale z pięciu metrów fatalnie przestrzelił. Do przerwy kibice bramek więc nie zobaczyli.

Drugą połowę od ataków rozpoczęli gdynianie. Groźnie uderzał Joel Tshibamba. Minimalnie obok słupka. Później do głosu doszli już gospodarze. Najpierw strzał Żmudy powstrzymał Witkowski, ale po chwili Olimpia już prowadziła. W 65. minucie gospodarze podwyższyli na 2:0. Ponownie autorem bramki był Grzegorz Domżalski. Sto dwadzieścia sekund wcześniej na boisku w barwach Arki pojawił się Duarte oraz Rysiewski, który niedawno stał się piłkarzem tego klubu. Ten pierwszy w 80. minucie zdobył honorowe trafienie dla gości. Holender popisał się ładnym uderzeniem w długi róg bramki strzeżonej przez Daniela Osieckiego. Mimo kilku prób żółto-niebieskim nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Serię sparingów przed zgrupowaniem w Austrii Arka kończy więc bilansem: 1-1-1. Gdynianie pokonali najpierw Lecha Rypin 3:0, następnie zremisowali z Orkanem Rumia 2:2 i ulegli Olimpii Grudziądz 1:2

Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia 2:1 (0:0)

1:0 - Domżalski 55'

2:0 - Domżalski 65'

2:1 - Duarte 80'

Arka: Witkowski - Bruma (63' Robakowski), Szmatiuk (63' Kalkowski), Rozic (46' Płotka), Bednarek - Bożok (63' Duarte), Budziński (46' Czoska), Zawistowski (46' Tshibamba ), Burkhardt, Glavina (63' Rysiewski) - Vasilić (46' Mawaye).

Olimpia: Osiecki - Wacławczyk, Kowalski, Brede (46' Kościukiewicz), Simson (46' Ptaszyński) - Kryszak, Pawlak, Domżalski (68' Koczur), Ruszkul - Nowosielski, Ekwueme (46' Żmuda)(68' Ekwueme zmiana powrotna).

****************************************************

Dobre wieści napłynęły natomiast z Łodzi. Tam rozgrywane są MP juniorów młodszych. W swoim pierwszym występie żółto-niebiescy niespodziewanie pokonali Zagłębie Lubin 2:1 po bramkach: Drzewieckiego (50') i Patoka (70').

W drugim spotkaniu SMS UKS Łódź pokonał UKP Zielona Góra również 2:1.

Kolejny mecz młodzi piłkarze Arki rozegrają w piątek, a ich przeciwnikiem będzie ekipa z Zielonej Góry.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!