Porażka Wisły Kraków w ostatnim teście przed Ligą Europejską

W ostatnim sparingu w czasie zgrupowania w niemieckim Barsinghausen i jednocześnie ostatnim sprawdzianie przed przyszłotygodniowym startem w eliminacjach Ligi Europejskiej, Wisła Kraków uległa 2:4 15. ekipie minionego sezonu niemieckiej Bundesligi, Hannover 96.

Maciej Kmita

Trener wicemistrzów Polski, Henryk Kasperczak w przededniu rywalizacji z litewskim FK Szawle (15 lipca) musi od nowa budować defensywę Wisły. W porównaniu z podstawowym zestawieniem w minionym sezonie, w klubie pozostał jedynie Junior Diaz, a Kraków opuścili Marcelo, Arkadiusz Głowacki oraz Pablo Alvarez. W meczu z Hannover 96 ich miejsce zajęli odpowiednio Mateusz Kowalski, Cleber oraz Erik Cikos. Ten pierwszy nie jest jednak szykowany do pierwszoplanowej roli, Cleber ostatnie dni spędził załatwiając sprawy osobiste w Brazylii, a Cikos rozgrywał dopiero drugie spotkanie w barwach Wisły.

Nie może więc dziwić, że Hannover wypracował sobie w pierwszej części gry dużo okazji bramkowych, które dwukrotnie sfinalizował Jan Schlaudrauff, w obu przypadkach pokonując Milana Jovanicia w sytuacjach sam na sam.Tuż po przerwie Niemcy zdobyli trzecią bramkę za sprawą Moritza Stoppelkampa.

Wiślacy odpowiedzieli dopiero w 65. minucie po tym, jak Rafał Boguski wykorzystał podanie od Cikosa. 9 minut później Hannover zdobył kolejnego gola - Jovanicia z rzutu karnego pokonał Mikael Forssell. Wynik spotkania ustalił Piotr Brożek bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego.

W kadrze na mecz zabrakło testowanych przez Wisłę Paolo Etamane i Je. Pół godziny grał testowany Holender, Kemy Agustien, którego krakowianie chcą zatrzymać u siebie, a 18-minutowy występ zanotował Gordan Bunoza.

Był to ostatni test Wisły przed pierwszym spotkaniem 2. rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej z litewskim FK Szawle, które odbędzie się 15 lipca.

Wisła Kraków - Hannover 96 2:4 (0:2)
0:1 - Schlaudraff 24'
0:2 - Schlaudraff 30'
0:3 - Stoppelkamp 52'
1:3 - Boguski 65'
1:4 - Forssell (k.) 76'
2:4 - Piotr Brożek 86'

Wisła: Jovanić - Cikos, Kowalski, Cleber, Diaz (72' Bunoza) - Łobodziński, Sobolewski (77' Mączyński), Garguła (46' Jirsak), Piotr Brożek - Paweł Brożek (59' Agustien), Żurawski (46' Boguski).

Hannover 96: Fromlowitz (46' Miller) - Chaded (46' Avervor), Burmeister, Pogatetz, Schulz - Schmiedebach, Stindl (46' Ewsiejew), Stoppelkamp, Schlaudraff - Hanke, Rausch (46' Forssell).