Pucharowa wpadka radzionkowian

Piłkarze Ruchu Radzionków niespodziewanie pożegnali się z Pucharem Polski już na rundzie przedwstępnej. Cidry przegrały po dogrywce z Miedzią Legnica 2:3. Na nic się zdały dwa gole strzelone przez Marka Sukera.

Robert Czykiel

Podopieczni Rafała Góraka udali się do swojego ligowego rywala z ubiegłego sezonu. Wydawało się, że beniaminka I ligi czeka łatwa przeprawa, ale bardzo szybko zostali sprowadzeni na ziemię.

W pierwszych minutach obie jedenastki bardziej skupiały się na oszczędzaniu sił, co było niezwykle ważne w trudnych warunkach pogodowych. W 30. minucie goście nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie. Pięknym strzałem sponad 20 metrów popisał się Mateusz Gawlik, a futbolówka przelobowała bezradnego Seweryna Kiełpina. Na tym w zasadzie zakończyła się pierwsza część spotkania.

Już pięć minut po przerwie Miedź zadała kolejny cios rywalom. Znów na strzał zza pola karnego zdecydował się Gawlik, a golkiper gości ponownie zmuszony był wyciągać piłkę z siatki. Sytuacja na boisku zmotywowała do lepszej gry radzionkowian. Już kwadrans później kontaktowego gola strzelił Marek Suker, a w 72. minucie doprowadził do wyrównania. Napastnik, który jeszcze do niedawna był na liście transferowej Ruchu przywrócił nadzieję na awans do dalszej fazy rozgrywek.

O rozstrzygnięciu musiała zadecydować dogrywka. Piłkarze mieli już coraz mniej sił i wydawało się, że o losie pojedynku zadecyduje konkurs rzutów karnych. Tymczasem w 114. minucie legniczanie wykonywali rzut rożny, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Paweł Ochota, który strzelił gola głową.

Do końca rezultat już nie uległ zmianie, a w ostatnich sekundach gospodarze musieli bronić się w dziewiątkę. Najpierw w 118. minucie drugi żółty kartonik ujrzał Michał Żółtowski, a dwie minuty później taki sam los spotkał Adama Wasilewskiego, który na placu gry zameldował się w 113. minucie.

Przedwczesne odpadnięcie z Pucharu Polski radzionkowian z pewnością jest sensacją. Warto dodać, że żółto-czarni nie przegrali żadnego sparingu podczas przygotowań. Miedź z kolei 4 sierpnia podejmie Lechię Zielona Góra w ramach rundy wstępnej.

Miedź Legnica - Ruch Radzionków pd. 3:2 (2:2) (dogr. 2:2, 3:2)
1:0 - Gawlik '31
2:0 - Gawlik '51
2:1 - Suker '65
2:2 - Suker '72
3:2 - Ochota '114

Miedź Legnica: Satmenković - Pilarski, Cissé, Kucharzak, Żółtowski - Kowal (73' Zieliński), Gawlik (113' Wasilewski), Spaczyński, Bzdęga (59' Ochota) - Orłowski, Garuch.

Ruch Radzionków: Kiełpin - Wiśniewski, Dziewulski, Szymura, Gajewski - Paweł Giel, Mateusz Mak (75' Niewulis), Mróz (46' Manelski) - Piotr Giel (46' Przybecki), Suker, Foszmańczyk.

Żółte kartki: Gawlik, Żółtowski, Ochota, Garuch, Orłowski, Wasilewski - Mróz, Gajewski, Kiełpin, Dziewulski, Wiśniewski, Niewulis.

Czerwone kartki: Żółtowski 118', Wasilewski 120' - obaj piłkarze Miedzi ujrzeli dwie żółte kartki.