Stalówka przegrywa sparing z tarnowskimi Jaskółkami

Piłkarze Stali Stalowa Wola w kolejnym meczu kontrolnym przed zbliżającymi się rozgrywkami w drugiej lidze ulegli na własnym obiekcie tarnowskiej Unii 1:2. Goście w pełni zasłużyli na wygraną.

Kamil Górniak

Od początku zawodów przewagę na boisku mieli gracze Unii, którzy byli zdecydowanie lepiej przygotowani pod względem motorycznym. Stalowcy zagrali znów w zupełnie innym ustawieniu, z dwójką testowanych zawodników. Na prawej obronie grał Tomasz Tomasik ze Stali Rzeszów, a w środku pola Marcin Pilecki z Limblachu Zaczernie. Obaj w Stalowej Woli na pewno nie zagrają. - Podziękowałem tym piłkarzom. Prawdę mówiąc to nawet nie wiem skąd ten Pilecki jest. Wiem, że grał gdzieś w czwartej lidze - mówił tuż po zakończeniu sobotniej konfrontacji szkoleniowiec Stali Stalowa Wola Sławomir Adamus.

Goście z Tarnowa już na początku potyczki mogli zdobyć gola, ale skutecznie w obronie grali zielono-czarni. W 18. minucie zapachniało bramką. Aktywny na boisku testowany Nigeryjczyk Ifeanyi Nwachukwu bardzo ładnie złożył się do strzału, ale trafił tylko w słupek. Pięć minut później Unia cieszyła się z gola. Kamil Pawlak ładnie przyjął piłkę przed polem karnym, przerzucił futbolówkę nad Markiem Kusiakiem i pięknym strzałem zdobył bramkę. W kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie.

Na drugą połowę Stalowcy wyszli z kilkoma zmianami, ale roszady trenera Adamusa na niewiele się zdały. Goście w pierwszy kilkunastu minutach drugiej odsłony pojedynku mogli zdobyć dwa gole, ale zabrakło im szczęścia. W 75. minucie Stalówka wyrównała. Ładnie piłkę przejął Kamil Gęśla i mocnym strzałem w długi róg z pola karnego wyrównał stan meczu. Stalowcy nie cieszyli się z tego trafienia zbyt długo, gdyż 60 sekund później Nwachukwu minął na prawnym skrzydle Jaromira Wieprzęcia podał przed pole karne a tam technicznym strzałem Adrian Kroker zdobył drugiego gola. Do końca zawodów nic się nie zmieniło i Stal przegrała pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym.

W najbliższą środę Stal prawdopodobnie zagra w Pustyni z Partyzantem Targowiska. - Jeszcze nie dograłem tego sparingu. Muszę zadzwonić do trenera Kality i porozmawiać. Raczej na pewno zagramy z nimi po południu - stwierdził szkoleniowiec Stalówki. za tydzień w sobotę Stal podejmie na własnym obiekcie zespół z Kozienic.

Stal Stalowa Wola - Unia Tarnów 1:2 (0:1)
0:1 - Pawlak 23’
1:1 - Gęśla 75’
1:2 - Kroker 76’

Stal Stalowa Wola: Asnin - Tomasik, Drozd, Wieprzęć, Getinger, Stręciwilk, Kusiak, Horajecki, Pilecki, Gilar, Paprocki. Ponadto grali: Dydo, Bobak, Piątkowski, Radawiec, Gęśla, Walczyk, Bednarz.

Unia Tarnów: Libera - Pawlak, Furmański, Mikołajczyk, Węgrzyn, Drozdowicz, Kafel, Ślęzak, Matras, Wolański, Nwachukwu. Ponadto grali Kroker, Sojda.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!