Nieudany debiut Mariusza Lewandowskiego na Krymie

Od porażki 0:3 z Dynamem Kijów rozpoczął przygodę z beniaminkiem ukraińskiej ekstraklasy, PFK Sevastopol, Mariusz Lewandowski. Były reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut, a jedną z bramek dla wicemistrzów Ukrainy zdobył słynny Andriej Szewczenko.

Konrad Kostorz

Mariusz Lewandowski 27 lipca przeniósł się po 9 latach występów w drużynie Szachtara Donieck do zespołu z Sewastopola. Już w sobotę beniaminek z Półwyspu Krym, z 67-krotnym reprezentantem Polski w składzie, gościł wicemistrza kraju, kijowskie Dynamo.

W pierwszej połowie ekipa PFK dzielnie broniła się przed atakami gości. Po zmianie stron uwidoczniła się przewaga 13-krotnych mistrzów Ukrainy, którzy za sprawą bramek Andrieja Jarmołenki, Tarasa Mychałyka oraz Andrieja Szewczenki, byłej gwiazdy AC Milan i Chelsea Londyn, pewnie zwyciężyli.

Dla klubu z Autonomicznej Republiki Krymu, założonego w 2002 roku, była to dopiero pierwsza porażka w 4. rundzie spotkań Premier-Lihy. Z kolei podopieczni Walerego Gazzajewa, walczący równocześnie o awans do Champions League, dzięki zwycięstwu wysunęli się na pozycję lidera, wyprzedzając odwiecznego rywala, doniecki Szachtar, lepszym bilansem goli.

PFK Sevastopol - Dynamo Kijów 0:3 (0:0)
0:1 - Jarmołenko 50'
0:2 - Mychałyk 56'
0:3 - Szewczenko 77'

Sevastopol: Sokorenko - Szeweluchin, Lewandowski, Szandruk, Piskun - Kułtyszew (60' Chudobjak), Kiwa (61' Lisowij), Salhi, Ferenczak, Duljaj - Szewczuk (80' Płeszakow).

Dynamo: Bojko - Danilo Silva (85' Almeida), Mychałyk, Betao - Magrao, Vukojević, Bertoglio (72' El Kaddouri), Harmasz - Zozula, Jarmołenko, Szewczenko (84' Kraweć).