Dwa gole Raula, Schalke wygrywa z Bayernem! (video)

Coraz lepiej na niemieckiej ziemi czuje się Raul Gonzalez. W finale zawodów LIGA total! Cup 2010 sprowadzony do Schalke z Realu Hiszpan zdobył dwa gole, zapewniając "Koenigsblauen" pewne zwycięstwo nad osłabionym zespołem Bayernu.

Konrad Kostorz

Turniej LIGA total! Cup 2010 zakończył się wielkim sukcesem gospodarzy. Ekipa Felixa Magatha znakomicie wykorzystała debiut na Veltins Arena słynnego Raula Gonzaleza. Chociaż początkowo prowadzili grający w rezerwowym składzie Bawarczycy, to szybko do głosu doszli "Koenigsblauen". W 25. minucie po strzale Edu piłka zatrzymała się na słupku, ale bez trudu z najbliższej odległości dobił ją Raul, zdobywając pierwszą bramkę dla klubu z Zagłębia Ruhry. Niedługo później swoje trafienie zaliczył Edu, wykorzystując podanie Jeffersona Farfana. Krótko po wznowieniu gry (spotkanie trwało 2 x 30 minut), pomimo asysty trzech obrońców, zachowując spokój Raul przelobował Rouvena Sattelmaiera.

Okazja do rewanżu dla ekipy Louisa van Gaala już 7. sierpnia, kiedy to rozegrane zostanie spotkanie o Superpuchar Niemiec pomiędzy... Schalke a Bayernem. Na stadionie w Augsburgu z pewnością w składzie mistrza kraju pojawią się bohaterowie mundialu, m.in. Bastian Schweinsteiger i Thomas Mueller.

Schalke Gelsenkirchen - Bayern Monachium 3:1 (2:1
0:1 - Mujić 6'
1:1 - Raul 25'