Ostatni sparing Śląska przed ligą znów na "piątkę"

Ostatni przed wznowieniem rozgrywek ekstraklasy sparing rozegrali piłkarze Śląska Wrocław. We wtorek wrocławianie w Oleśnicy zwyciężyli z miejscową Pogonią 5:1. Dwa gole zdobył Cristian Diaz.

Ostatni przez rozpoczęciem sezonu ligowego sparing rozegrali piłkarze Śląska Wrocław. We wtorek oficjalnie piłkarzami drużyny ze stolicy Dolnego Śląska zostali Przemysław Kaźmierczak i Łukasz Gikiewicz. - Mam nadzieję, że będą stanowili o sile zespołu w nadchodzącym sezonie - mówił prezes WKS-u, Piotr Waśniewski. Gikiewicz w pojedynku kontrolnym z Pogonią Oleśnica wpisał się na listę strzelców. Ale po kolei...

Spotkanie rozpoczęło się od ataków podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza. Aktywny był Argentyńczyk Cristian Omar Diaz. To on też jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Miało to miejsce w 14. minucie. Asystował Waldemar Sobota, piłkę do siatki skierował dwukrotny król strzelców ligi boliwijskiej. Minął prawie kolejny kwadrans i było już 2:0 dla zespołu z ekstraklasy. Tym razem dość pechowo interweniował Jakub Kędzierski, piłkarz drużyny z Oleśnicy, który zaliczył samobójcze trafienie. W dalszej części pierwszej połowy zielono-biało-czerwoni ciągle atakowali, ale nie zdołali już zdobyć gola. Z dobrej strony pokazywał się golkiper gospodarzy wtorkowych zawodów.

Parę minut po rozpoczęciu drugiej części gry znów na listę strzelców wpisał się Diaz, który jeżeli będzie w rozgrywkach ligowych prezentował taką formę strzelecką, to może być objawieniem naszej ekstraklasy. W 53. minucie po uderzeniu Sebastiana Mili dobił on futbolówkę do siatki.

W 68. minucie gola zdobył Vuk Sotirović, który popisał się technicznym strzałem z boku pola karnego. Dwie minuty później było już 5:0. Tym razem piłkę do Łukasza Gikiewicza dograł testowany Brazylijczyk Kaue Caetano da Silva. Gikiewicz popisał się celnym strzałem głową. W samej końcówce meczu honorowe trafienie dla drużyny z Oleśnicy zaliczył Jan Duraj.

Był to ostatni mecz kontrolny Śląska Wrocław przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych. Wrocławianie pokazali się z dobrej strony i można przypuszczać, że są dobrze przygotowani do sezonu. Wszystko jednak zweryfikuje boisko i mecz z Jagiellonią Białystok, który odbędzie się już w niedzielę.

Pogoń Oleśnica - Śląsk Wrocław 1:5 (0:2)

0:1 - Cristian Omar Diaz 14'

0:2 - Jakub Kędzierski (sam.) 28'

0:3 - Cristian Omar Diaz 53'

0:4 - Vuk Sotirović 68'

0:5 - Łukasz Gikiewicz 70'

1:5 - Jan Duraj 86'

Pogoń Oleśnica: Musiałek - Skafarek(46' Kwiecień), Koziara, Mularczyk (46' Antosiewicz), Kędzierski (46' Zmyślony) - Molka, Michalewski(46' Sepetowski), Smyczyński(46' Płuska), Kozioł(46' Siedlecki) - Łodyga (55' P. Bezak),K. Bezak (46' Duraj).

Śląsk Wrocław: Kelemen - Socha (46' Kaue ), Celeban, Łukasiewicz (62' Sztylka), Spahić (62' Wołczek) - Sobota (62' Gancarczyk), Kaźmierczak (73' Ulatowski), Mila (62' Dudek), Ćwielong (56' Madej) - Diaz (56' Gikiewicz), Sotirović (73' Szewczuk).