II liga gr. zachodnia: Burza i dreszczowiec w Chojnicach (wynik)

Po raz drugi w tym sezonie do ostatnich minut o zwycięstwo musieli walczyć piłkarze Chojniczanki. W starciu dwóch beniaminków lepsi byli zawodnicy z Pomorza, którzy ostatecznie pokonali ostatnią drużynę w tabeli 3:2.

Adrian Dudkiewicz

Sam mecz miał niesamowity przebieg, bo już w 5. minucie do szpitala został odwieziony bramkarz gospodarzy Krzysztof Baran, który ucierpiał po ostrym wejściu Pawła Wichra. Jakby tego było mało, po rozpoczęciu drugiej połowy nad stadion naciągnęły ciemne chmury i piłkarze rywalizowali w anormalnych warunkach pogodowych, a większość kibiców uciekła do swoich domów.

Jednak fani gospodarzy mogą żałować tej decyzji, bowiem lepiej takie warunki wykorzystali gospodarze, choć nie obyło się bez przeszkód, a końcówka przypominała istny dreszczowiec. Przy stanie 2:1 dla Chojniczanki w 83. minucie po rzucie rożnym rezerwowego golkipera gospodarzy zaskoczył Kmieć. Jednak ostatnie słowo należało do miejscowych. Dośrodkowanie Sławomira Ziemaka wykorzystał Daniel Fabich.

- Niesamowite emocje - burza, kontuzja, kałuże, rykoszety, bramki - dzieje się w Chojnicach. W takich warunkach wszystko się może zdarzyć i każdy wynik jest możliwy. Kocham tych chłopaków, bo prowadzili 2:0, potem było 2:2. Ale wygrali - powiedział po meczu dla Gazety Pomorskiej trener Grzegorz Kapica.

Chojniczanka Chojnice - Polonia Nowy Tomyśl 3:2 (1:0)
1:0 - Rusinek 44'
2:0 - Pestka 55'
2:1 - Fiołek 70'
2:2 - Kmieć 83'
3:2 - Fabich 88'

Żółte kartki: Ziemiak, Fabich (Chojniczanka).

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).

Widzów: 1500.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!