Ligue 1: Porażka Olympique Lyon, Tuluza nadal na czele tabeli

W sobotę odbyło się sześć spotkań 4. kolejki Ligue 1. Największą niespodzianką jest porażka Olympique Lyon z FC Lorient. Trzy punkty wywalczyli natomiast m.in. piłkarze Toulouse FC i St Etienne.

W tym artykule dowiesz się o:

Po 4. kolejce Tuluza jest jedynym zespołem z kompletem punktów na koncie. Lider tym razem ograł na wyjeździe AS Nancy 2:0. Choć w pierwszej połowie bliżej objęcia prowadzenia byli gospodarze, po groźnym strzale Alexandre Cuvillier piłka uderzyła w poprzeczkę, po przerwie przewagę uzyskali podopieczni Alaina Casanovy. W 68. minucie piłkę na granicy pola karnego przejął Etienne Capoue, który minął jednego z obrońców i precyzyjnym strzałem posłał futbolówkę do siatki. Wynik tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego ustalił Franck Tabanou, 21-letni pomocnik przeprowadził piękną indywidualną akcję i przypieczętował zwycięstwo Tuluzy.

Niespodziewanie wyższość FC Lorient musiał uznać Olympique Lyon. Piłkarze Les Gones przegrywali już od 8. minuty, gdy po zagraniu ręką Jeremy'ego Toulalana

rzut karny wykorzystał Kevin Gameiro. Wicemistrza Francji dobił w drugiej połowie pozyskany z Auxerre Lynel Kitambala. Dla drużyny Christiana Gourcuffa to pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. OL notuje tymczasem nieudany początek sezonu, po 4. kolejce zgromadził zaledwie 4 punkty.

Dimitri Payet zapewnił St Etienne trzy punkty w starciu z RC Lens. Choć Les Verts nie byli stroną przeważającą, dzięki trzem trafieniom 23-letniego napastnika zdołali rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść.

Trzy punkty dopisali do swojego dorobku także piłkarze Rennes oraz Montpellier. SM Caen grając w dziesiątkę od 19. minuty (czerwoną kartką za brutalny faul ukarany został Sambou Yatabare) nie zdołało zremisować z innym beniaminkiem - Stade Brest. Choć na Stade Michel d'Ornano do 75. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, w końcówce gospodarzom zabrakło sił. Brest udokumentowało swoją przewagę dwoma golami.