Premier League: Liverpool wygrał, Man City przegrał

Liverpool wygrał swój pierwszy mecz w sezonie, pokonując w niedzielnym spotkaniu Premier League West Bromwich Albion 1:0. Porażki doznał za to Manchester City, a sporo emocji przeżyli kibice na Reebok Stadium.

Bartosz Zimkowski

Niesamowitą pogoń za rywalem urządził sobie Bolton Wanderers. Kłusaki straciły dwa gole, ale żeby nie było tak łatwo odrabiać, to jeszcze czerwoną kartką został ukarany bramkarz Boltonu Jussi Jaaskelainen. Na 19 minut przed końcem przegrywali na swoim stadionie z Birmingham City 0:2 i grali w osłabieniu. Później jednak zdobyli dwie bramki i wywalczyli cenny punkt.

Na Anfield Liverpool wygrał pierwszy mecz w sezonie. Pokonał beniaminka ligi West Bromwich Albion. Jedynego gola zdobył Fernando Torres, który na boisku pojawił się od pierwszej minuty. Hiszpan popisał się świetnym wolejem po podaniu Dirka Kuyta. The Baggies kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jamesa Morrisona.

Pierwszy mecz w sezonie przegrał Manchester City. The Citizens ulegli na wyjeździe Sunderlandowi 0:1. W doliczonym czasie gry Darren Bent wykorzystał "jedenastkę" i zapewnił Czarnym Kotom zwycięstwo nad drużyną Roberto Manciniego.

Na zakończenie 3. kolejki Premier League komplet punktów zdobyła Aston Villa. Pokonała na własnym obiekcie Everton. Luke Young zapewnił The Vilanns komplet punktów.