Jerzy Dudek ponownie wystąpił w FC Liverpool

Polski bramkarz po ponad trzyletniej przerwie powrócił na Anfield Road. 37-letni Dudek zagrał w derbowym spotkaniu zorganizowanym przez jego byłego klubowego kolegę Jamie'go Carraghera, w którym FC Liverpool pokonał 4:1 Everton.

Konrad Kostorz

Szacowany na milion funtów dochów z towarzyskiego pojedynku, który na Anfield Road oglądało ponad 35 tysięcy widzów, przeznaczono na fundację charytatywną Jamie Carraghera. Doświadczony defensor występuje w zespole The Reds od 1996 roku i jest żywą legendą klubu, w którego barwach rozegrał 435 meczów.

32-letni obrońca do występu zaprosił wielu znakomitych graczy, w tym gwiazdy Liverpoolu sprzed lat, m.in. Luisa Garcię, Emile'a Heskey'a i Michaela Owena. 10 początkowych minut spędził na murawie przyjaciel Carraghera Steven Gerrard, chociaż niecałą dobę wcześniej rywalizował w eliminacjach EURO 2012 w zespole narodowym Anglii.

Pojedynek zakończył się wygraną FC Liverpool 4:1, a Jerzy Dudek rozegrał pierwsze 45 minut i zachował czyste konto. Na listę strzelców dla gospodarzy wpisali się Luis Garcia, Nathan Eccleston i Joe Cole (debiutancki gol dla The Reds), a także Jamie Carragher, który wykorzystał dwa rzuty karne - pierwszy dla swojej ekipy, a drugi dla... Evertonu, nieoczekiwanie wyręczając w wykonaniu "jedenastki" Yakubu Aiyegbeni i pokonując Brada Jonesa, zmiennika Dudka.

Liverpool: Jerzy Dudek, Stephen Wright, Steve Finnan, Stephen Warnock, Joe Cole, Steven Gerrard, Emile Heskey, Michael Owen, Luis Garcia, Jamie Carragher, Jay Spearing, Brad Jones, Paul Konchesky, Ryan Babel, Jonjo Shelvey, Andre Wisdom, Nathan Eccleston, Daniel Ayala, Gary McAllister, Suso, Raheem Sterling, Conor Coady, David Thompson, Jason McAteer.

Everton: Iain Turner, Tony Hibbert, Shane Duffy, Aristote Nsiala, Jose Baxter, Francis Jeffers, Luke Garbutt, Magaye Gueye, Leon Osman, Yakubu, Lee Carsley, Leighton Baines, James Wallace, Hope Akpan, Mikel Arteta, Nathan Craig, Adam Davies, James Vaughan, Jermaine Beckford, Zac Thompson, Ross Barkley.