Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Środa w gr. zachodniej II ligi: Transferowy hit w Legnicy, jest nadzieja w Bydgoszczy

O głośny transfer postarali się działacze II-ligowej Miedzi. Barwy legnickiego klubu będzie reprezentował były piłkarz warszawskiej Legii, Tomasz Jarzębowski. Koszty transferu ma pokryć nowy sponsor zespołu prowadzonego przez Janusza Kudybę.
Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz

Jarzębowski był związany z Legią w latach 1997-2006 oraz 2008-2010. W minionym sezonie w barwach warszawskiej drużyny rozegrał piętnaście spotkań. Koszty tego transferu pokrył tajemniczy sponsor, który chce finansować miejscową drużynę. Jednym ze stawianych warunków jest przekształcenie klubu w spółkę akcyjną.

WD PZPN ukarał Górnika Wałbrzych za ekscesy kibiców beniaminka podczas wyjazdowej potyczki z Czarnymi Żagań, kiedy fani gości opuścili swój sektor i bili się z sympatykami Czarnych. Za rozróbę klub z Dolnego Śląska ma zapłacić trzy tysiące złotych. WD PZPN zastanawia się także na drugą karą za odpalenie rac podczas spotkania z Miedzią Legnica. Górnikowi grozi rozgrywanie meczów na własnym stadionie bez udziału swoich sympatyków.

Po środowym spotkaniu w Bydgoszczy wspólne stanowisko wypracowali szefowie Stowarzyszenia Piłkarskiego oraz II-ligowej spółki WKS Zawisza. Prawdopodobnie to pierwsze gremium przekaże na rzecz klubu pożyczkę na dalsze funkcjonowanie zespołu. ''W dniu 8 września 2010 roku odbyło się spotkanie zarządów WKS Zawisza Bydgoszcz S.A. i Stowarzyszenia Piłkarskiego "Zawisza", w trakcie którego jego uczestnicy wypracowali pakiet propozycji i działań mających na celu utrzymanie płynności finansowej spółki. Wypracowano jednocześnie wspólne stanowisko, które na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy zostanie poddane pod głosowanie'' - czytamy w wydanym oświadczeniu.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
miedz-legnica.pl, lca.pl, zawiszabydgoszcz.eu, gazetawroclawska.pl, gazeta.pl
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×