Bundesliga: Udany powrót Błaszczykowskiego, szczęśliwy remis Bayeru

Pierwszy raz w tym sezonie w Bundeslidze wystąpił Jakub Błaszczykowski, a jego Borussia pewnie pokonała 2:0 Wolfsburg. Dopiero w ostatniej minucie remis w Hanowerze uratował Bayer Leverkusen. Po porażce z Freiburgiem na dno tabeli spadł Stuttgart.

Konrad Kostorz

Jakub Błaszczykowski wrócił do składu po kontuzji, zastępując Mario Goetze, i był jednym z najaktywniejszych piłkarzy Borussen. W pierwszej połowie bramkę dla gospodarzy zdobyć mógł Lucas Barrios, ale świetną interwencją popisał się Diego Benaglio. W odpowiedzi Edin Dzeko trafił w poprzeczkę. Po przerwie wspaniałym strzałem nie do obrony z 30 metrów popisał się Turek Nuri Sahin, a niedługo później Shinji Kagawa wykorzystał podanie Kevina Grosskreutza i trzecia porażka Wilków stała się nieunikniona. "Kuba" zszedł z placu gry w 76. minucie, a 9 minut później pojawił się na nim Łukasz Piszczek. Szansy od Jurgena Kloppa nie otrzymał tym razem Robert Lewandowski.

Wiele działo się na AWD-Arena w Hanowerze. W 20. minucie Rene Adlera pokonał Didier Ya Konan, a niedługo później kontuzji uniemożliwiającej kontynuowanie gry doznał pomocnik Bayeru Michael Ballack. Jednak w 36. minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Emmanuel Pogatetz i Die Roten musieli radzić sobie w dziesiątkę. Mimo to gospodarze podwyższyli po zmianie stron za sprawą rewelacyjnego Norwego Mohammeda Abdellaoue. Aptekarze zrewanżowali się trafieniem Erena Derdiyoka (minutę po wejściu na plac gry!), ale wydawało się, że ekipa Mirko Slomki dowiezie prowadzenie do końca i zwycięży po raz trzeci w sezonie. Jednak w 90. minucie z rzutu wolnego celnie przymierzył Patrick Helmes i pojedynek zakończył się podziałem punktów.

Po efektownej wygranej 6:3 z Bayerem, tym razem rozczarowały Źrebaki. Na Borussia-Park lepszym zespołem był Eintracht i zasłużenie zwyciężył, zdobywając pierwsze punkty w sezonie. Dwie bramki strzelił były król strzelców Bundesligi Grek Theofanis Gekas, który przed kilkoma dniami zakończył reprezentacyjną karierę. Czwarte trafienie w sezonie zaliczył natomiast Papiss Demba Cisse, a Freiburg pokonał VFB, co przy fatalnej formy Die Schwaben nie powinno zaskakiwać. Przez godzinę w barwach Stuttgartu grał debiutant Mauro Camoranesi. Nieoczekiwanie punkt z Hamburga wywiozła Norymberga. W 82. minucie Frank Rost sfaulował Juliana Schiebera, a rzut karny na gola zamienił Argentyńczyk Javier Pinola. Goście z Bawarii mogli nawet sensacyjnie zwyciężyć, ale Christian Eigler trafił w poprzeczkę.