Przełamanie Piasta

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Prawie 360 minut trwała niemoc strzelecka zawodników Piasta Gliwice. Niebiesko-czerwoni w końcu znaleźli jednak sposób na pokonanie golkipera rywala. W sobotnim spotkaniu z Dolcanem Ząbki bramkę odczarował Jakub Biskup.

Po czterech remisach z rzędu podopieczni Marcina Brosza sięgnęli po pełną pulę. Zwycięstwo nad ostatnim w tabeli Dolcanem łatwo im jednak nie przyszło. Do 82. minuty gliwiczanie przegrywali w Ząbkach 0:1. - Najważniejsze, że potrafiliśmy odwrócić niekorzystne losy meczu. To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne, bo wszyscy wiemy, jak ostatnio graliśmy. Nie strzelaliśmy bramek - podkreśla Jakub Biskup.

Bohaterem Piasta został sprowadzony z Jagiellonii Białystok Brazylijczyk Maycon. Zawodnik debiutował w barwach gliwickiego zespołu i dał mu jakże cenne trzy punkty. - Cieszę się, że strzeliłem bramkę, ale przede wszystkim z tego, że wygraliśmy - powiedział.

Piast w tym sezonie jeszcze nie przegrał. W trzech spotkaniach sięgał po pełną pulę, w czterech dzielił się punktami z rywalem.