W Rzeszowie rządzi Stal - wyniki niedzielnych spotkań 8. kolejki II ligi gr. wschodniej

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Dumni po derbach Resovii ze Stalą mogą być fani tych drugich. Ich piłkarze wygrali na terenie lokalnego rywala 2:1 i są już na 5. pozycji w tabeli. Cenne zwycięstwo w niedzielę odniósł również łowicki Pelikana. Biało-zieloni wygrali w Niepołomicach z Puszczą i po ośmiu meczach znajdują się na fotelu wicelidera.

W tym artykule dowiesz się o:

Losy derbów rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Wynik spotkania w 4. minucie otworzył Ernest Szela. Radość gości z prowadzenia trwała krótko. Po kolejnych czterech minutach był już remis. Gola dla Resovii zdobył Marcin Pontus. Decydująca bramka padła po niespełna 30 minutach gry, a jej autorem został Karol Wójcik. Bohaterem Stali został jednak bramkarz Tomasz Wietecha, który w drugiej połowie obronił rzut karny.

Nowym wiceliderem tabeli został Pelikan Łowicz. Biało-zieloni tracą do lidera z Nowego Dworu Mazowieckiego tylko jeden punkt i po tym weekendzie są jedyną drużyną, która w lidze nie przegrała jeszcze żadnego spotkania. W niedzielę piłkarze prowadzeni przez Roberta Wilka wygrali z Puszczą Niepołomice. Jedyną bramkę zdobył Konrad Koźmiński. Urodzony w Sosnowcu napastnik gola strzelił po indywidualnej akcji, w trakcie której przedrylował trzech rywali.

Z pierwszego kompletu punktów w bieżących rozgrywkach w niedzielę cieszyli się piłkarze Sokoła Sokółki. Beniaminek pokonał na własnym stadionie Start Otwock. Gospodarze szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili na cztery minuty przed końcem meczu.

Wyniki niedzielnych spotkań 8. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Resovia - Stal Rzeszów 1:2 (1:2)

0:1 - Szela 4'

1:1 - Pontus 8'

1:2 - Wójcik 28'

Puszcza Niepołomice - Pelikan Łowicz 0:1 (0:0)

0:1 - Koźmiński 52'

Sokół Sokółka - Start Otwock 1:0 (0:0)

1:0 - Jóźwiak 86'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!