Ligue 1: Trwa zła passa Girondins Bordeaux i Olympique Marsylia

Nadal słabo spisują się piłkarze Girondins Bordeaux, pod wodzą nowego trenera mistrz Francji z 2009 roku wygrał do tej pory tylko jeden mecz. Ponownie kompletu punktów nie zdołali wywalczyć także zawodnicy Olympique Marsylia.

W tym artykule dowiesz się o:

Po słabym meczu trzecią porażkę w bieżących rozgrywkach zanotowali piłkarze Bordeaux, tym razem musieli uznać wyższość OGC Nice. Gospodarze w pierwszej fazie spotkania uzyskali przewagę, którą udokumentowali bramką w 35. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Anthony Mounier, piłkę otrzymał Eric Mouloungui, który minął Mathieu Chalme i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Podopieczni Jeana Tigany stwarzali niewielkie zagrożenie pod bramką rywala, pierwszy rzut rożny wykonali dopiero w 70. minucie. Po odejściu trenera Laurenta Blanca i dwóch kluczowych graczy - Marouane Chamakha oraz Yoanna Gourcuffa zespół przeżywa wyraźny kryzys. Ostatecznie niedzielny mecz OGC Nice wygrało 2:1, po 5. kolejce Bordeaux zajmuje 18. pozycję w tabeli Ligue 1.

Na Stade Velodrome Olympique Marsylia zmierzył się z AS Monaco. Niepokonani w pierwszych czterech kolejkach goście objęli prowadzenie w 15. minucie po trafieniu Daniela Niculae. Utrata gola zmobilizowała podopiecznych Didiera Deschampsa, którzy uzyskali później przewagę i przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania. Stephane Ruffiera pokonał Mathieu Valbuena. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się, nadal dłużej przy piłce utrzymywali się Marsylczycy, którzy oddawali też znacznie więcej strzałów. Nie zdołali jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Monaco objęło nawet prowadzenie po golu Park Chu-Younga, ale chwilę później samobójczym trafieniem wynik na 2:2 ustalił Adriano.

Podziałem punktów zakończyła się konfrontacja sąsiadów z dolnej części tabeli - Stade Brest bezbramkowo zremisowało z FC Lorient. Oba zespoły po 5. kolejce mają na swoim koncie po 5 punktów.