Liga rosyjska: Murawski znów w składzie Rubinu

Na dobre do jedenastki mistrza Rosji powrócił Rafał Murawski. Po rozegraniu całego spotkania w Lidze Mistrzów, 28-latek zaliczył mecz w pełnym wymiarze czasowym w rosyjskiej Premier Lidze, a jego Rubin Kazań pokonał 1:0 Anży Machaczkała.

Konrad Kostorz

Po miesięcznej przerwie, gdy kadrowicza Franciszka Smudy brakowało w pierwszym składzie (a przed tygodniem nawet w meczowej osiemnastce), Rafał Murawski znów cieszy się zaufaniem trenera Kurbana Bierdyjewa. We wtorek wystąpił w pojedynku Rubinu z FC Kopenhagą (0:1) w Champions League, a w niedzielę w wyjazdowym meczu 21. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Anży Machaczkała.

Były defensywny pomocnik Lecha Poznań nie był wyróżniającą się postacią swojej drużyny. Mozolnie pracował w obronie (zwłaszcza że przewagę mieli gospodarze), a w 39. minucie spotkania z beniaminkiem z Dagestanu oddał nieznacznie niecelny strzał. Tryumf obrońcom tytułu zapewnił w doliczonym czasie gry Turek Gokdeniz Karadeniz. Rubin wciąż liczy się w walce o mistrzostwo. Zajmuje 2. miejsce i traci do Zenitu St. Petersburg ledwie 3 punkty, ale rozegrał aż trzy mecze więcej.

Anży Machaczkała - Rubin Kazań 0:1 (0:0)
0:1 - Karadeniz 90'