Puchar Polski: Bez niespodzianek, faworyci nie zawiedli

We wtorek odbyło się dziesięć spotkań w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. W przeciwieństwie do poprzednich rund tym razem nie doszło do niespodzianek. Faworyci nie zaprezentowali olśniewającej formy, ale zgodnie wygrali swoje mecze.

W tym artykule dowiesz się o:

Spośród drużyn ekstraklasy przygodę z rywalizacją o krajowe trofeum zakończyły tylko Górnik Zabrze i Polonia Bytom. Te ekipy miały jednak trudnych rywali. Trójkolorowi ulegli Lechii Gdańsk, natomiast podopieczni Jurija Szatałowa przegrali z ŁKS Łódź.

Z małymi kłopotami kwalifikację do dalszej fazy wywalczył Lech Poznań. Mistrzowie Polski pokonali GKS Tychy 1:0, mimo że kończyli zawody w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Manuel Arboleda.

Bardzo ciekawie było w Szczecinie. Pogoń i Legia zmarnowały mnóstwo dobrych sytuacji i dość długo zanosiło się na dogrywkę. Nadeszła jednak 88. minuta i Wojskowi zapewnili sobie awans dzięki trafieniu Michała Kucharczyka.

Na środę zaplanowano sześć kolejnych spotkań 1/16 finału. Do gry przystąpi m. in. obrońca trofeum - Jagiellonia Białystok. Drużyna Michała Probierza zmierzy się z Flotą Świnoujście.