Popełniłem błąd i przegraliśmy - trenerzy po meczu Pogoń Szczecin - Legia Warszawa

- Nie ukrywam, że bardzo się z tego awansu cieszymy, bo te zwycięstwo ma dla nas bardzo dużą wartość. Mam nadzieję, ze odbudujemy się na piątkowy mecz z Lechem - mówił po meczu Maciej Skorża. Poniżej prezentujemy wypowiedzi obydwu trenerów.

Monika Błaszczyk

Maciej Skorża (trener Legii Warszawa): Był to bardzo trudny mecz dla mojego zespołu. Pogoń Szczecin pokazała organizację gry, co zaobserwowaliśmy w meczach ligowych. Mieliśmy duży problem, szczególnie w pierwszej połowie. Nie mogliśmy grać skutecznie w ataku pozycyjnym, co prawda udało nam się stworzyć dwie dobre sytuacje do strzelenia bramki, ale to zdecydowanie za mało. W drugiej części meczu na boisku zrobiło się więcej miejsca. Pogoń miała swoją sytuację, a później nasi skrzydłowi mogli rozpędzić się z piłką, a to dało nam możliwość do stwarzania sobie więcej okazji strzeleckich. Druga połowa mogła zdecydowanie bardziej podobać się kibicom. Koniec końców uśmiechnęło się do nas szczęście, strzeliliśmy bramkę na 1:0 i awansowaliśmy do kolejnej rundy. Nie ukrywam, że bardzo się z tego cieszymy, bo te zwycięstwo ma dla nas bardzo dużą wartość, mam nadzieję, ze odbudujemy się na piątkowy mecz z Lechem.

Maciej Stolarczyk (trener Pogoni Szczecin): Gratuluję Legi zwycięstwa. Jest to zespół klasowy, co pokazał w dzisiejszym meczu, wykorzystał okazję, którą sobie stworzył. Nie jestem zadowolony z tego spotkania, bo trudno być zadowolonym, gdy się przegrywa. Z pewnością popełniłem błąd w doborze taktyki na ten mecz i dlatego przegraliśmy.