Puchar Ligi Francuskiej: Tuluza i Rennes za burtą

We wtorek awans do kolejnej rundy Pucharu Ligi Francuskiej zapewniły sobie Valenciennes, AC Ajaccio i FC Lorient. W środę odbyły się pozostałe spotkania 1/16 finału, tym razem nie zabrakło niespodzianek.

Piotr Robaczyński

W kolejnej fazie rozgrywek nie zagrają już piłkarze FC Sochaux oraz Stade Rennes. Zespół Francisa Gillota, który po 6. kolejce zajmuje 5. pozycję w tabeli Ligue 1, przegrał na własnym stadionie z trzecioligową Bastią. Również z rywalem z trzeciej ligi nie poradzili sobie piłkarze Rennes, musieli uznać wyższość EA Guingamp.

Do kolejnej rundy awansował aktualny lider Ligue 1 - AS Saint Etienne. Podopieczni Christophe'a Galtiera pewnie pokonali u siebie OGC Nice 2:0. Po golach Christophe'a Landrina oraz Gonzalo Bergessio gospodarze już w pierwszej połowie zapewnili sobie bezpieczną przewagę, a po przerwie kontrolowali przebieg spotkania i utrzymali korzystny rezultat.

Dopiero dogrywka przyniosła rozstrzygnięcie w starciu US Boulogne - Toulouse FC. Wicelider Ligue 1 nie przystąpił do tego spotkania w najmocniejszym składzie i nie zdołał awansować do następnej rundy. Decydującego gola dla jedynego niepokonanego po 7. kolejkach zespołu w Ligue 2 w 114. minucie strzelił Fatih Atik.