Serie A: Juventus pokonał Cagliari, hattrick Krasicia

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W meczu kończącym zmagania w ramach 5. kolejki Serie A Juventus Turyn pokonał Cagliari Calcio 4:2. W obu częściach starcia padły po trzy gole, a bohaterem spotkania został Milos Krasić, który zaliczył hattricka.

W tym artykule dowiesz się o:

Juve od początku zaatakowało i co najważniejsze, to przyniosło efekt. Już w 13. minucie po rzucie wolnym obrońcy Rossoblu za krótko wybili piłkę, a tą bez zastanowienie kopnął Krasić, który tym samym dał Bianconerim prowadzenie. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. W 20. po świetnej akcji do wyrównania doprowadził Matri, który wyprzedził Giorgio Chielliniego i nie dał szans Marco Storariemu.

Jeszcze w pierwszej odsłonie Juventus zdołał wyjść na prowadzenie. W 34. Amauri do końca walczył o piłkę w polu karnym Sardyńczyków, następnie wycofał ją do Zdenka Grygery, a Czech zdecydował się na centrę. Po jego dograniu wspominany już Serb wyprzedził defensorów Rossoblu i było 2:1 dla Starej Damy. Jeszcze przed przerwą Vincenzo Iaquinta mógł, a nawet powinien podwyższyć na 3:1, ale uderzył wprost w Agazziego.

W drugiej połowie nadal przeważali podopieczni Luigi Del Neriego. W 56. Amauri domagał się rzutu karnego, ale sędzia wskazał na corner. Po rzucie rożnym najpierw defensorzy Cagliari wybili futbolówkę z linii bramkowej, ale ostatecznie zdołał ją umieścić w bramce Leonardo Bonucci. W 70. rozgrywający fenomenalny mecz Milos Krasić skompletował hattricka. Tym razem pomocnik wpadł w pole karne przyjezdnych, a piłka po jego uderzeniu zanim wpadła do siatki Agazziego odbiła się jeszcze od jednego z przeciwników.

Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 4:2, bo w 81. podanie Lazzariego wykorzystał Matri i tym samym zmniejszył rozmiary porażki Sardyńczyków.

W tym momencie Juve jest dziewiąte i ma siedem punktów, ale do przewodzącego stawce Interu i drugiej ekipy Lazio tracą tylko trzy oczka. Cagliari ma sześć punktów i jest jedenaste.

Juventus Turyn - Cagliari Calcio 4:2 (2:1)

1:0 - Krasić 13'

1:1 - Matri 20'

2:1 - Krasić 34'

3:1 - Bonucci 57'

4:1 - Krasić 70'

4:2 - Matri 81'

Juventus: Storari - Rinaudo (75' Legrottaglie), Chiellini, Bonucci, Grygera - Krasic, Melo, Aquilani (78' Sissoko), Pepe - Amauri, Iaquinta (79' Del Piero).

Cagliari: Agazzi - Perico (65' Pisano), Canini, Agostini, Ariaudo - Biondini, Nainggolan, Lazzari, Cossu (62' Nene) - Matri, Acquafresca (72' Laner).

Żółte kartki: Rinaudo, Krasić, Sissoko (Juventus).