LM: Hat-trick Eto'o, Kuszczak jednak na ławce

W 8 środowych spotkaniach 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów aż 6 bramek padło po strzałach z rzutów karnych, a jedna "11" została zmarnowana! Wbrew zapowiedziom sir Alexa Fergusona, w bramce Manchesteru United w meczu z Valencią stanął Edwin van der Sar, a nie Tomasz Kuszczak. Do wysokiej formy wrócił Samuel Eto'o, który zanotował hat-trick

W tym artykule dowiesz się o:

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu Manchester United pokonał na Estadio Mestalla Valencię 1:0. Jedyną bramkę meczu zdobył w 86. minucie wprowadzony po przerwie Javier Hernandez, a asystował mu inny zmiennik w zespole Czerwonych Diabłów, Federico Macheda. Po podaniu od kolegi Hernandez znalazł się z piłką na linii pola karnego gospodarzy, odważnie wszedł między stoperów i płaskim strzałem pokonał Cesara. Hernandez mógł wpisać się na listę strzelców już chwilę wcześniej, ale po dośrodkowaniu Naniego trafił tylko w słupek.

Pojedynek ten awizowano - nie bez przyczyny, bowiem Valencia to lider La Liga, a United są wiceliderami Premier League - jako hit 2. serii spotkań długo rozczarowywał. Dość powiedzieć, że pierwszy celny strzał padł dopiero w 56. minucie po solowej akcji Dymitara Berbatowa. Przed przerwą najlepszą okazję dla gospodarzy zmarnował Pablo, który po błędzie Edwina van der Sara znalazł się sam przed pustą bramką Czerwonych Diabłów, ale uderzył nad poprzeczką. W drugim spotkaniu tej grupy Glasgow Rangers pokonali dzięki bramce Stevena Naismitha przed własną publicznością Bursaspor i wspólnie z Manchesterem United zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Po remisie 2:2 z Twente Enschede przed dwoma tygodniami, teraz piłkarze Interu Mediolan zagrali, jak przystało na obrońcę trofeum. Piłkarze Rafy Benitez po 34. minutach gry z Werderem Brema prowadzili już 3:0 po dwóch trafieniach Samuela Eto'o i jednym Wesley Sneijdera. To całkowicie odebrało ochotę do gry drużynie Thomasa Schaafa. W 84. minucie Eto'o dobił gości, kompletując hat-trick i ustalając wynik meczu na 4:0. W składzie Werderu naturalnie zabrakło Sebastiana Boenischa, który przechodzi rehabilitację po artroskopii kolana. Również Tottenham Hotspur nie pozostawił złudzeń swojemu rywalowi, rozbijając na White Hart Lane ekipę Twente 4:1. A Londynie długo utrzymywał się bezbramkowy remis, który był wynikiem nieskuteczności podopiecznych Harry Redknappa. W 41. minucie Rafael van der Vaart zmarnował nawet rzut karny. Holender zrehabilitował się tuż po przerwie, kiedy w 46. minucie dał prowadzenie Kogutom. Chwilę później drugą "11" dla Tottenhamu w tym meczu wykorzystał Roman Pawluczenko. Twente odpowiedziało kontaktowym golem Nacera Chadliego, a van der Vaart po raz kolejny zapisał się w protokole meczowym. Tym razem wychowanek Ajaxu wyleciał z boiska za dwie żółte kartki. Grającym w osłabieniu gospodarzom udało się uporać ze skomasowanym atakiem Holendrów i wyprowadzić kolejne ciosy. W 64. minucie kolejną bramkę z... rzutu karnego zdobył Pawluczenko, a premierowe zwycięstwo Tottenhamu w Lidze Mistrzów przypieczętował Garteh Bale.

Schalke 04 Gelsenkirchen w starciu z Benfiką Lizbona udowodniło, że kryzys z początku sezonu ma już za sobą i przed własną widownią zwyciężyło 2:0 po goalch Jeffersona Farfana i Klaas-Jan Huntelaara. Drugą wygraną wywalczyli gracze Olympique Lyon. Tym razem pokonali na wyjeździe Hapoel Tel-Awiw 3:1, a dwie bramki zdobył strzelec zwycięskiego gola sprzed dwóch tygodni, Michel Bastos. Honorowe trafienie dla gospodarzy zdobył bramkarz reprezentacji Nigerii, Vincent Enyeama. Oczywiście dokonał tego uderzeniem z "wapna".

W pierwszym rozegranym w środę spotkaniu Rubin Kazań zremisował u siebie z Barceloną 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Christiana Noboi z rzutu karnego. Katalończycy wyrównanie zdobyli również z "11" za sprawą Davida Villi. 90 minut w tatarskim zespole zanotował Rafał Murawski.