LE: Kolejorz liderem! Atletico wciąż w niemocy

Dzięki zwycięstwu 2:0 nad Red Bull Salzburg i przy remisie Manchesteru City z Juventusem Turyn poznański Lech objął prowadzenie w tabeli grupy A Ligi Europejskiej! Kolejorz grający przy dopingu 41 tysięcy widzów wygrał po golach Manuela Arboledy i Sławomira Peszki.

W tym artykule dowiesz się o:

W drugim meczu tej grupy Stara Damy już po 10 minutach gry objęła prowadzenie na City of Manchester Stadium. Włoski napastnik zdecydował się na uderzenie z odległości około 30 metrów od bramki gospodarzy. Piłka skozłowała przed próbującym interweniować Joe Hartem i wpadła do jego siatki. Podopieczni Roberto Manciniego rzucili się do odrabiania strat, ale mimo wielu prób, rzadko zmuszali do interwencji Alexa Manningera. Wreszcie w 37. minucie Adam Johnson otrzymał prostopadłe podanie od Patricka Vieiry, w polu karnym minął obrońców Juve i bramkarza, a następnie skierował piłkę do pustej bramki. Co ciekawe, 23-letni Anglik był jedynym piłkarzem Citizens, który trafiał w tym meczu w światło bramki rywali. W drugiej części gry przeważającym zespołem był Juventus, ale nie potrafił udokumentować tego zwycięskim golem. Nawet nie miał ku temu okazji, a jedynym zagrożeniem dla Harta były strzały z dystansu Alessandro Del Piero.

Trwa niemoc obrońcy trofeum, Atletico Madryt. Po niespodziewanej porażce przed dwoma tygodniami z Arisem Saloniki, teraz podopieczni Quique Sanchez Floresa ledwie zremisowali na własnym terenie z Bayerem Leverkusen. Niemcy objęli prowadzenie w 39. minucie po golu Erena Derdiyoka. Gospodarze do wyrównania potrzebowali rzutu karnego, który na bramkę zamienił Simao.

90 minut w barwach LOSC Lille w zremisowanym 1:1 meczu z KAA Gent rozegrał Ludovic Obraniak. Również występ w pełnm wymiarze zanotował Mirosław Sznaucner, a jego PAOK Saloniki wygrał 1:0 z Dynamem Zagrzeb. Z ławki rezerwowych zwycięstwo Palermo z Lausanne Sports oglądał Kamil Glik.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się gracze BATE Borysów i Sportingu Lizbona. Białorusini pokonali na własnym terenie 4:1 AZ Alkmaar. Warto odnotować, że bramek w tym meczu kibice mogli zobaczyć jeszcze więcej, ale rzutów karnych nie wykorzystali Artem Konstewoj z BATE oraz Mauricio Jonathas z AZ. Sporting natomiast wygrał u siebie 5:0 z Lewskim Sofia i z kompletem 6 punktów zasiadł na fotelu lidera grupy C.