Ligue 1: Pierwsze zwycięstwo Auxerre, Olympique Lyon przełamał złą passę

Długo oczekiwane zwycięstwo odnieśli piłkarze Auxerre. Trzy punkty do swojego dorobku dopisali też m.in. gracze Girondins Bordeaux, Olympique Lyon i FC Sochaux. Ponownie zawiodło AS Monaco, na Stade Louis II przegrało z beniaminkiem.

W tym artykule dowiesz się o:

Idealnej okazji do przełamania serii siedmiu meczów z rzędu bez zwycięstwa nie zmarnowali piłkarze AJ Auxerre. Podopieczni Jeana Fernandeza zmierzyli się z zamykającym tabelę beniaminkiem AC Arles, zespół ten po raz pierwszy poprowadził nowy trener Faruk Hadzibegic. Gospodarze nie zdobyli jednak premierowego punktu w tym sezonie, mecz zakończył się wysokim zwycięstwem AJA. Pod nieobecność kontuzjowanego Ireneusza Jelenia w ataku zagrał osamotniony Dennis Oliech, ale gole strzelali głównie pomocnicy.

Rezultat otworzył w 17. minucie Alain Traore, który skierował piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Po strzale Benoita Pedretti'ego futbolówka odbiła się od obrońcy i zaskoczyła bramkarza. Po przerwie na 3:0 podwyższył Roy Contout, a wynik na 4:0 ustalił rezerwowy Valter Birsa. Reprezentant Słowenii przyjął piłkę na granicy pola karnego, obrócił się i precyzyjnym strzałem nie dał szans Vincentowi Plante. Cały mecz w barwach AJA rozegrał Dariusz Dudka, dla reprezentanta Polski był to pierwszy występ w Ligue 1 w tym sezonie.

Dopiero po raz trzeci w bieżących rozgrywkach komplet punktów zdobyli zawodnicy Girondins Bordeaux. Na własnym stadionie skromnie pokonali sąsiada z ligowej tabeli - FC Lorient. Gola na wagę zwycięstwa w 25. minucie strzelił obrońca, Michael Ciani popisał się fenomenalnym uderzeniem z dystansu i zaskoczył wysuniętego przed bramkę golkipera drużyny przeciwnej.

Na Stade Marcel Picot AS Nancy podejmowało Olympique Lyon. Wicemistrz Francji nie wygrał meczu w lidze od 21 sierpnia, na podopiecznych Claude Puela ciążyła duża presja. W starciu z teoretycznie słabszym rywalem zawodnicy Les Gones prowadzili już 2:0, jednak gospodarze szybko zdołali odrobić stratę. Lyon był stroną przeważającą, choć oddał mniej strzałów od rywala. Ostatecznie zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, a bohaterem został Jimmy Briand, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Po 8. kolejce zaledwie 8 punktów na swoim koncie ma AS Monaco. W sobotę zespół ten musiał uznać wyższość beniaminka, Stade Brest nastawione na kontrataki zdołało skutecznie wykończyć jedną z ofensywnych akcji i utrzymało korzystny rezultat do końca spotkania.