Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

W niedzielę benefis ikony Polonii

Choć wieloletni kapitan Polonii, Jacek Trzeciak ostatni mecz ligowy rozegrał w maju, a od początku tego sezonu pełni w bytomskim klubie funkcję asystenta Jurija Szatałowa w niedzielny wieczór 39-letni zawodnik raz jeszcze wybiegnie na boisko w niebiesko-czerwonym trykocie. Będzie to jego oficjalne pożegnanie.

Marcin Ziach
Marcin Ziach

Benefis Jacka Trzeciaka zapowiada się na wielkie święto w Bytomiu. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego przy Olimpijskiej odbędzie się śląska gala organizowana przez Radio Piekary. O 17:30 z kolei rozpocznie się mecz Polonia Bytom - Przyjaciele Trzeciaka. Bohater niedzielnego wieczora wystąpi w obu drużynach, choć raczej w niedużym przedziale czasowym.

Wszystko przez uraz torebki stawowej, jakiego podczas rozbiegania nabawił się drugi trener Polonii. Przez pewien czas wydawało się nawet, że benefis zostanie przesunięty, ale ostatecznie nie było takiej konieczności. - Czuję się już lepiej. Zrobię wszystko, by do niedzielnego spotkania dojść do pełni sił i zagrać jak najdłużej - zapewnił Trzeciak.

Niedzielne widowisko zapowiada się niezwykle emocjonująco. Ze względu na przerwę reprezentacyjną w drużynie Przyjaciół Jacka Trzeciaka zagra kilku aktualnych zawodników klubów ekstraklasy i pierwszej ligi. Nie zabraknie także piłkarzy, którzy podobnie jak jubilat zawiesili piłkarskie buty na kołku i zajmują się trenerką, a na boisku ma się także pojawić prezes Polonii, Damian Bartyla.

Zespół Polonii zagra w tradycyjnych niebiesko-czerwonych strojach, zaś drużyna Przyjaciół Trzeciaka w strojach biało-czarnych z okazjonalnym herbem. W obu jedenastkach Trzeciak zagra w trykocie z numerem 6.

Kadra Przyjaciół Jacka Trzeciaka: Grzegorz Żmija, Mariusz Pawełek, Bogusław Wyparło, Tomasz Hajto, Diethmar Brehmer, Walery Sokolenko, Jacek Broniewicz, Jacek Wiśniewski, Marcin Komorowski Dariusz Fornalak, Adrian Klepczyński, Piotr Mandrysz, Sławomir Szary, Wojciech Grzyb, Dariusz Dudek, Damian Bartyla, Jerzy Brzęczek, Dariusz Pawlusiński, Adrian Mróz, Jacek Berensztajn, Marcin Brosz, Andrzej Jasiński, Tomasz Sosna, Marcin Malinowski, Michał Zieliński, Mariusz Mężyk, Mariusz Rozmus, Grzegorz Wędzyński.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×