Stalówka w jedenastu do Olsztyna?

Stal Stalowa Wola jest liderem drugoligowych rozgrywek w grupie wschodniej. W hutniczym mieście nie brakuje jednak problemów. Kontuzje i kartki spowodowały, że na kolejny mecz do Olsztyna Stal pojedzie w jedenastoosobowym składzie.

Kamil Górniak
Kamil Górniak

Kadra Stali Stalowa Wola od początku nie była szeroka. W trakcie rozgrywek do drużyny dołączyło dwóch zawodników, co wcale nie poprawiło sytuacji w klubie z Podkarpacia. Od dłuższego czasu nie może grać trójka graczy Jaromir Wieprzęć, Jarosław Piątkowski i Michał Kachniarz. Dwójka pierwszych w Olsztynie nie zagra, ale zapewne wróci na kolejne spotkanie 30. października z Resovią Rzeszów. - Ani Wieprzęć, ani Piątkowski raczej nie zagrają. Może będę mógł skorzystać z Wieprzęcia, ale on znów nie trenował przez trzy tygodnie i dopiero zaczął truchtać. Trudno więc przypuszczać, że będę miał go do dyspozycji, tym bardziej że on musi być w grze, żeby można było na niego liczyć. Jakoś przeżyjemy - powiedział po zawodach z Olimpią Elbląg szkoleniowiec Stalówki Sławomir Adamus.

W Olsztynie w pojedynku z miejscowym OKS-em nie zagrają także wspomniany Kachniarz, który prawdopodobnie w tym sezonie już nie pojawi się na boisku oraz nie grający z Olimpią Aleksander Tymczyszyn i Łukasz Stręciwilk. Pierwszy na problemy z wizą i wyjechał na Ukrainę, a drugi leczy drobny uraz.

W potyczce z ekipą z Elbląga czwartą żółtą kartkę ujrzał Maciej Witek i nie zagra z OKS-em. Na drobne urazy narzekają Marek Kusiak i Rafał Turczyn. Jeśli obaj wypadliby ze składu to dla trenera zielono-czarnych byłby to spory kłopot, których i tak mu nie brakuje. - Powoli myślę, o sobotnim starciu z OKS Olsztyn i ciężko to widzę. Na skutek kartek i kontuzji będzie bardzo ciężko zebrać jedenastkę meczową. Wypadł nam Witek za kartki, nie wiem jak będzie z Markiem Kusiakiem. Będziemy sobie musieli jakoś poradzić - dodał Adamus.

Opiekun spadkowicza z zaplecza ekstraklasy w meczu z Olimpią miał do dyspozycji zaledwie 15 graczy, z czego dwóch bramkarzy. W optymistycznej wersji na ławce znajdą się niedoświadczeni juniorzy, z których wielkiego pożytku trener Stali mieć nie będzie. Gdyby jednak wypadł ze składu ktoś jeszcze, to niewykluczone, że na ławce znajdzie się jedynie rezerwowy bramkarz.

Jakby tego było mało, to w tym roku nie rozpocznie się długo wyczekiwany remont stalowowolskiego stadionu. Prezydent miasta Andrzej Szlęzak znów zablokował inwestycje, na którą czekają kibice w hutniczym mieście od kilku lat. Niewykluczone, że potrzebna będzie zmiana miejskich władz, aby ta inwestycja w końcu się rozpoczęła.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×