Ligue 1: Zwycięstwo Olympique Marsylia, Bordeaux ograło Auxerre

W sześciu sobotnich spotkaniach 9. kolejki Ligue 1 kibice obejrzeli łącznie zaledwie 6 bramek. Dorobku punktowego nie powiększyło Auxerre, zespół Jeana Fernandeza musiał uznać wyższość Bordeaux. Trzy punkty wywalczyli piłkarze Olympique Marsylia.

W tym artykule dowiesz się o:

Bez kontuzjowanego Ireneusza Jelenia, ale z Dariuszem Dudką w pierwszym składzie przystąpiło Auxerre do konfrontacji z Bordeaux. Żyrondyści objęli prowadzenie w 19. minucie, Oliviera Sorina pokonał Anthony Modeste. Gospodarze dążyli do odrobienia straty, ale nie byli w stanie uzyskać wyraźnej przewagi. Osamotniony w ataku Roy Contout rzadko stwarzał zagrożenie pod bramką rywala, a podopieczni Jeana Tigany skoncentrowali się na obronie korzystnego rezultatu. I choć od 70. minuty grali w dziesiątkę (czerwoną kartką ukarany został Alou Diarra), zdołali utrzymać korzystny rezultat. Dudka przebywał na boisku do 80. minuty, w końcówce zastąpił go Maxime Bourgeois.

Po zaciętym pojedynku Paris Saint Germain ograło na wyjeździe Toulouse FC 2:0. Dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, obie strony wypracowały sobie kilka dogodnych okazji do strzelenia goli, jednak to zawodnicy stołecznego klubu popisali się lepszą skutecznością. Prowadzenie objęli w 11. minucie po trafieniu Mamadou Sakho, a w drugiej połowie Matthieu Valverde musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Mevluta Erdinga.

Nie zawiódł mistrz Francji, Olympique Marsylia skromnie pokonał u siebie AS Nancy. Podopieczni Didiera Deschampsa nie zagrali wielkiego meczu, ale zaprezentowali się lepiej od niżej notowanego przeciwnika i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Gola na wagę trzech punktów strzelił Loic Remy. OM zanotował siódmy mecz z rzędu w lidze bez porażki i awansował na 4. pozycję w tabeli Ligue 1.

Atut własnego boiska wykorzystali także gracze Montpellier. Rozstrzygnęli na swoją korzyść starcie z dobrze spisującą się w tym sezonie drużyną Sochaux. Tymczasem bezbramkowym remisem zakończył się pojedynek beniaminków - Stade Brest i AC Arles oraz konfrontacja SM Caen z AS Monaco.