Iwański i Wawrzyniak wracają do pierwszego zespołu!

Maciej Iwański i Jakub Wawrzyniak po ponad miesięcznym pobycie w drużynie Legii z Młodej Ekstraklasy zostali ponownie zawodnikami seniorskiego zespołu Wojskowych. Taką decyzję podjął trener Skorża po wtorkowym sparingu z GLKS-em Nadarzyn, wygranym przez Legionistów 5:2. Jednego gola zdobył Iwański.

Jerzy Mitczuk

Po meczu z Ruchem Chorzów 12 września niespodziewanie szkoleniowiec Legii, Maciej Skorża usunął z pierwszej drużyny Macieja Iwańskiego, Jakuba Wawrzyniaka i Piotra Gizę. Pierwszy z nich miał psuć atmosferę w szatni, natomiast dwóch pozostałych nie prezentowało na boisku pełni swoich umiejętności. Giza w czasie zesłania do Młodej Legii rozwiązał kontrakt z klubem.

We wtorek po południu Legia rozegrała sparing z GLKS-em Nadarzyn, po którym Skorża przywrócił popularnego Iwana i Wawrzyniaka do pierwszego zespołu. Obaj zagrali w czterech meczach ME a Wawrzyniak zdobył w nich nawet dwa gole. W towarzyskim meczu z drużyną z Nadarzyna bramkę zdobył za to Iwański.

Wojskowi w tym spotkaniu zagrali dwoma różnymi jedenastkami w każdej połowie. Dwie bramki zdobył Bruno Mezenga oraz Sebastian Szałachowski.

Legia Warszawa - GLKS Nadarzyn 5:2 (3:1)
5:2 - Szałachowski 84'

Legia Warszawa (I połowa): Antolović - Jędrzejczyk, Lisiecki, Fall, Kormowski, Starek, Cabral, Iwański, Widejko, Toure, Mezenga
(II połowa): Skaba - Rzeźniczak, Astiz, Komorowski (76' Jędrzejczyk), Wawrzyniak, 9. Manu (76' Iwański), Borysiuk, Vrdoljak, Radović, Szałachowski, Kucharczyk.

GLKS Nadarzyn: Łykowski (46' Misztal) - Łowicki, Ambroziak (46' Centkowski), Wolski (72' Ambroziak), Goliński (63' Sielski), Oliwa (57' Dzierżawski), Sztybrych (63' Oziewicz), Kopiś (30' Wojtczak, 80' Maranowski), Bobrowski (46' Grajek), Kaleta (46' Wrzesiński (80' Wojtczak)), Bajera (46' Jankowski (82' Wrzesiński)).