Ligue 1: Porażka Bordeaux, Stade Rennes nadal liderem

Mimo porażki Stade Rennes nadal znajduje się na czele tabeli Ligue 1. Na 1. miejsce nie zdołali awansować piłkarze St Etienne, którzy tylko zremisowali z SM Caen. Niespodziewanie kolejną porażkę zanotowało Bordeaux.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze Stade Rennes zawiedli kibiców, lider przegrał u siebie z Montpellier 0:1. Choć gospodarze byli stroną przeważającą - dłużej utrzymywali się przy piłce i oddali więcej strzałów, nie zdołali pokonać dobrze dysponowanego golkipera drużyny przeciwnej. Goście natomiast skutecznie wykorzystali jedną z ofensywnych akcji i po golu Jorisa Marveaux odnieśli cenne zwycięstwo. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę, czerwone kartki w drugiej połowie obejrzeli Kader Mangane (Rennes) i Gary Bocally (Montpellier).

2. miejsce w tabeli nadal zajmuje AS Saint Etienne. Les Verts przegrywali z SM Caen od 38. minuty 0:1, fenomenalnym dośrodkowaniem popisał się Jeremy Sorbon, a z piątego metra bramkarza pewnym uderzeniem pokonał nieupilnowany przez obrońców Youssef El Arabi. Gospodarze w drugiej połowie atakowali dążąc do odrobienia straty, udało im się wyrównać w 81. minucie. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Emmanuel Riviere, dobijając piłkę do pustej bramki.

Girondins Bordeaux niespodziewanie już od 6. minuty przegrywało na Stade Chaban Delmas ze Stade Brest 0:1 po golu Romaina Poyeta. W drugiej połowie goście mieli znakomitą okazję do podwyższenia prowadzenia, wykonujący rzut karny Nolan Roux uderzył jednak w poprzeczkę. Żyrondyści natomiast mieli ogromne problemy ze skutecznością. Przed szansą strzelenia gola stanęli m.in. Jaroslav Plasil i rezerwowy Moussa Maazou, obaj w dogodnych sytuacjach posłali jednak piłkę minimalnie obok słupka. Mimo wyraźnej dominacji gospodarze nie zdołali wyrównać, a beniaminek w 81. minucie skutecznie wykończył kontratak. Rajd prawą stroną boiska przeprowadził Roux, a w polu karnym akcję precyzyjnym strzałem wykończył Benoit Lesoimier. Po 10. kolejce Brest awansowało na 3. pozycję w tabeli.

Piłkarze RC Lens przerwali serię siedmiu spotkań z rzędu bez zwycięstwa. Podopieczni Jean-Guy'a Wallemme pokonali u siebie faworyzowane OGC Nice 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił już w doliczonym czasie gry Issam Jemaa, który pojawił się na boisku dopiero w 73. minucie. 26-letni napastnik zanotował drugie trafienie w bieżących rozgrywkach.