Primera Division: Niespodzianka na Estadio Mestalla

Mallorca nie wygrała żadnego z trzech poprzednich wyjazdowych meczów. Tym razem piłkarzy czekał trudny pojedynek z Valencią. Goście nie przestraszyli się mocniejszego rywala i zdołali rozstrzygnąć pojedynek na swoją korzyść.

Piotr Robaczyński

Valencia była przed tym spotkaniem zdecydowanym faworytem i po siedmiu minutach kibice z zaniepokojeniem spoglądali na tablicę wyników. Prowadzenie objęli bowiem goście, w polu karnym gospodarzy faulowany był Pierre Webo, a jedenastkę na gola zamienił Gonzalo Castro. W 29. minucie na stadionie słychać już było głośne gwizdy, Valencia przegrywała 0:2. Strzał z dystansu Ratinho obronił Miquel Angel Moya, ale przy dobitce Castro bramkarz był już bezradny.

Goście chwilę później przeprowadzili groźną kontrę ostrzegając rywala, że nie zamierzają ograniczać się do obrony korzystnego rezultatu. W 35. minucie Valencia zdołała jednak strzelić kontaktowego gola. Ratinho w polu karnym faulował Vicente, a rzut karny pewnie wykorzystał Roberto Soldado. Przed przerwą bliski strzelenia kolejnej bramki był jeszcze Castro, po jego strzale piłka minimalnie minęła słupek. Do końca pierwszej połowy Mallorca utrzymała prowadzenie.

W przerwie trener Valencii Unai Emery zdecydował się na przeprowadzenie dwóch zmian, na boisku pojawili się Bruno oraz Aritz Aduriz. Już po kilku minutach gospodarze mogli wyrównać, w dogodnej sytuacji fatalnie przestrzelił jednak Pablo Hernandez. Dalsze ataki były chaotyczne, a przyjezdni nie popełniali poważnych błędów i zdołali utrzymać bezpieczną przewagę do końca.

Valencia zanotowała drugą porażkę w bieżących rozgrywkach. Po 8. kolejce traci do lidera - Realu Madryt cztery punkty.

Valencia - Mallorca 1:2 (1:2)
0:1 - Castro (k.) 7'
0:2 - Castro 29'
1:2 - Soldado (k.) 35'

Valencia: Moya - Maduro, Ricardo Costa, Stankevicius (46' Aduriz), Albelda (70' Alberto Costa), Vicente, Fernandes, Banega (46' Bruno), Hernandez, Alba, Soldado.

Mallorca: Aouate - Nunes, Ayoze, Ramis, Ratinho (46' Pereira), Gonzalo Castro, De Guzman, Marti (76' Pina), Joao Victor, Webo, Nsue (65' Crespi).

Żółte kartki: Albelda, Banega, Ricardo Costa, Aduriz, Soldado (Valencia), Ayoze, Ratinho, Crespi, Nunes (Mallorca).