Premier League: Hernandez bohaterem Man Utd

Impas Manchesteru United przełamany. Czerwone Diabły wygrały pierwszy wyjazdowy mecz w Premier League, pokonując na Britannia Stadium Stoke City 2:1. Obie bramki zdobył Javier Hernandez.

W tym artykule dowiesz się o:

Dotychczas MU na wyjeździe zremisowało trzy spotkania. Przed pojedynkiem z Burasporem do wiadomości publicznej podano, że Wayne Rooney chce odejść. Jednak możliwe, iż nikt nie będzie po nim płakał, jeśli Javier Hernandez będzie w takiej formie. Meksykanin zdobył dwie bramki w wygranym 2:1 spotkaniu ze Stoke City. Jednak wygrać na Britannia Stadium nie było tak łatwo. Wprawdzie po pierwszej połowie Czerwone Diabły prowadziły, lecz dziewięć minut przed końcem straciły bramkę za sprawą trafienia Tuncay'a Sanli. Wydawało się, że MU zremisuje kolejny mecz. Jednak nie tym razem. Bohaterem został wspomniany Hernandez, który kilka minut przed końcem zapewnił Manchesterowi komplet punktów.

W końcu wygrał również Liverpool. The Reds zanotowali dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie. Na swoim stadionie ograli Blackburn Rovers 2:1, chociaż nie było łatwo. W pierwszej połowie Liverpool dominował i powinien był prowadzić. Jednak na bramkę musiał czekać do 48. minuty, gdy po strzale Sotiriosa Kyrgiakosa skapitulował Paul Robinson. Gospodarze cieszyli się z prowadzenia ledwie 180 sekund. Samobójczą bramkę zdobył Jamie Carragher. Po kolejnych trzech minutach sytuacja wróciła do tej z 48. minuty - Liverpool znów prowadził. Przełamał się Fernando Torres, dla którego był to dopiero drugi gol w tym sezonie. The Reds wygrali 2:1, ale nadal zajmują miejsce w strefie spadkowej. Udało im się awansować o jedną lokatę.