Najlepszy mecz w sezonie - komentarze trenerów po meczu Wisła Kraków - Legia Warszawa

W rozegranym przy Reymonta 22 klasyku ekstraklasy Wisła Kraków rozbiła warszawską Legię aż 4:0 . - To jeden z naszych najlepszych meczów w sezonie - mówił trener Białej Gwiazdy, Robert Maaskant. - To bardzo bolesna porażka - komentował opiekun legionistów, Maciej Skorża.

Maciej Kmita

Robert Maaskant (trener Wisły Kraków): To jeden z naszych najlepszych występów sezonie. Zaczęliśmy naprawdę dobrze, od początku spotkania wywieraliśmy presję na Legii, graliśmy z dużą pewnością siebie. Po około 10 minutach oddaliśmy inicjatywę, stąd szanse Legii, ale po tym przejęliśmy kontrolę nad grą. W drugiej połowie zagraliśmy bardzo dobrze. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że będzie wiele miejsca do gry. Stworzyliśmy wiele okazji, zaprezentowaliśmy dobry atak pozycyjny i solidną defensywę.

Maciej Skorża (trener Legii Warszawa): Dla mnie to bardzo bolesna porażka. Wydawało się, że po pierwszym fragmencie, gdy Wisła dobrze zaczęła, opanowaliśmy grę i stworzyliśmy szanse do strzelenia gola. Wydawało się, że kontrolujemy grę, ale niestety, Paweł Brożek dał znać o sobie. Paweł w ogóle rozegrał dziś bardzo dobry mecz. Pierwszy gol padł w najmniej spodziewanym momencie. Potem wystarczyło kilkanaście minut gry Wisły, dwie kolejne bramki i można powiedzieć, że było po meczu.