Bundesliga: Sensacyjna porażka wicelidera

FSV Mainz 05, niedawna rewelacja rozgrywek, przeżywa niemały kryzys. W ostatnim sobotnim spotkaniu 12. kolejki zespół z Moguncji uległ 0:1 Hannoverowi 96, chociaż goście kończyli pojedynek w osłabieniu.

Konrad Kostorz

Bruchweg-Boys ponieśli czwartą porażkę w piątym kolejnym pojedynku, chociaż ich przeciwnik nie prezentował w ostatnim czasie najwyższej formy. Die Roten w poprzednich rundach przegrywali po 0:4, a z powodu zawieszeń za czerwone kartki zabrakło Moritza Stoppelkampa i Karima Haggui.

Z konieczności po raz pierwszy w sezonie w wyjściowym składzie Hannoveru wystąpił Jan Schlaudraff, który w letnim okienku transferowym łączony był z Lechem Poznań.

Spotkanie nie było porywającym widowiskiem, w ataku gospodarzy aktywny był Adam Szalai, ale nie miał klarownych szans. W 44. minucie po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Sergio Pinto, który uderzeniem z 27 metrów pokonał Christiana Wetklo.

W 68. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Steve Cherundolo. Kapitan gości nieprzepisowo zatrzymał wychodzącego na dobrą pozycję Andre Schurrle. Pomimo gry w przewadze Die Nullfunfer nie zdołali zmusić do kapitulacji Floriana Fromlowitza.

Przegrana sprawiła, że zespół Thomasa Tuchela stracił pozycję wicelidera na rzecz Bayeru Leverkusen. Niespodziewane zwycięstwo wywindowała z kolei podopiecznych Mirko Slomki na 5. miejsce w tabeli.

FSV Mainz 05 - Hannover 96 0:1 (0:1)
0:1 - Pinto 44'