Towarzysko: Chile lepsze od Urugwaju, Kolumbia zremisowała z Peru

W nocy ze środy na czwartek odbyło się kilka towarzyskich meczów. Emocji w nich nie zabrakło. Interesujące było m.in. starcie Chile z Urugwajem, w którym gospodarze ostatecznie zwyciężyli 2:0.

Adam Kiołbasa

Chilijczycy wyszli na prowadzenie już w 38. minucie za sprawą Sancheza. Po tym jak szeregach Celestes czerwoną kartkę zobaczył Walter Gargano, stało się jasne, że Urugwaj raczej nie zdoła wywieźć z Chile korzystnego rezultatu. Ostatecznie wynik starcia na 2:0 dla gospodarzy ustalił Vidal.

Dość ciekawie było w Kolumbii, bowiem miejscowi zmierzyli się z Peru. Do przerwy nieoczekiwanie to goście prowadzili dzięki bramce Ramireza, ale Nunez zdołał dać gospodarzom wyrównanie.

Starcie z Wenezuelą od ataków rozpoczął Ekwador i już po kilku sekundach za sprawą Beniteza prowadził 1:0. Chwilę później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Tuż przed przerwą Ayowi z rzutu karnego trafił na 3:0, a zaraz po zmianie stron ponownie on wpisał się na listę strzelców. Ostatecznie przyjezdni ulegli 1:4, gdyż honorowego gola strzelił Maldonado.

Ponadto Kostaryka bezbramkowo zremisowała z Jamajką, Panama zwyciężyła 2:0 z Hondurasem, a Gujana uległa 0:3 Gwatemali.