2. Bundesliga: Świetny mecz i asysta Polaka przeciwko słynnej drużynie

Jedno z najlepszych spotkań w sezonie na zapleczu niemieckiej ekstraklasy rozegrał Sebastian Tyrała. Kandydat do występów w reprezentacji Polski miał spory udział w sensacyjnym zwycięstwie VFL Osnabruck nad spadkowiczem z Bundesligi, Herthą Berlin.

Konrad Kostorz

Faworytem pojedynku 13. kolejki 2. Bundesligi była przewodząca stawce Hertha. Wcześniej zespół Markusa Babbela, który chce jak najszybciej wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej, przegrał tylko jedno spotkanie. Osnabruck z kolei zajmował dopiero 15. lokatę, tuż nad strefą spadkową.

Sebastian Tyrała, obserwowany niedawno przez selekcjonera Franciszka Smudę, zagrał w wyjściowym składzie Fiołków po raz czwarty z rzędu. Pomimo słabej postawy swojej drużyny 22-latek zbierał korzystne noty od magazynu "Kicker". Nie zawiódł również w środku pola w piątkowy wieczór na Osnatel-Arena.

Polak w konfrontacji z silnymi kadrowo berlińczykami, wśród których nie zabrakło piłkarzy z dużym doświadczeniem z Bundesligi, zaprezentował się korzystnie. W 35. minucie był bliski wpisania się na listę strzelców, a w 60. świetnie dośrodkował na głowę autora pierwszej bramki Mamadou Diabanga.

Pochodzący z Raciborza pomocnik na największe brawa zasłużył w 76. minucie, gdy tak obsłużył podaniem Nicky Adlera, że temu pozostało tylko trafić do pustej bramki. Niedługo po zaliczeniu asysty Tyrała otrzymał żółtą kartkę, a w 88. minucie został zmieniony. Zespół z Dolnej Saksonii zdołał utrzymać prowadzenie i nieoczekiwanie zwyciężył 2:0.