Serie A: Roma pokonała Udinese

W meczu inaugurującym zmagania w ramach 13. kolejki włoskiej Serie A AS Roma pokonała Udinese Calcio, chociaż wbrew pozorom to zwycięstwo nie przyszło jej łatwo. Bohaterem tego starcia został Francuz Jeremy Menez.

Adam Kiołbasa

Giallorossi wyszli na prowadzenie w 24. minucie po akcji wspomnianego zawodnika, który ograł Codę i Benatię, a następnie pokonał Samira Handanovicia. Na początku co prawda to Friuliani sprawiali lepsze wrażenie, ale z minuty na minutę przewagę zaczęli osiągać miejscowi.

W 56. jak się później okazało wynik pojedynku na 2:0 ustalił Marco Borriello, przy którego trafieniu asystę zaliczył Domizzi. Goście próbowali zdobyć kontaktowego gola, ale najpierw w słupek trafił Sanchez, a już w doliczonym czasie gry sędzia nie uznał bramki Denisa. Piłkarze Claudio Ranieriego kończyli pojedynek w dziesiątkę.

W tym momencie rzymianie mają na swoim koncie 22 oczka i są na trzecim miejscu w lidze. Friuliani zgromadzili o pięć punktów mniej i uplasowali się na siedemnastym miejscu.

AS Roma - Udinese Calcio 2:0 (1:0)
1:0 - Menez 24'
2:0 - Borriello 56'
Czerwona kartka: Burdisso /81/ (Roma).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)