Polacy w ligach zagranicznych

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramki zdobył Tomasz Gruszczyński (Football 1991 Dudelange). Mecze wciąż trwają. Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 27 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Tomasz Gruszczyński zdobył dwie bramki w meczu z FC Swift Hesperange 3:0 (1:0). Polski napastnik rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 33. oraz 64. minucie spotkania. Wychowanek FC Metz ma już na swoim koncie dziesięć goli strzelonych w lidze.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League

Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu ligowym z Aston Villa (4:2)
Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Aston Villa (4:2)
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - rezerwowy w meczu ligowym z Blackburn (7:1)

Championship
Tomasz Cywka (Derby County) - 90 minut w meczu ligowym z Burnley (1:2)

League One
Paweł Abbott (Charlton Athletic) - rezerwowy w meczu pucharowym z Luton (2:2)
Bartosz Białkowski (Southampton) - 90 minut w meczu pucharowym z Cheltenham (3:0)

League Two
Bartosz Fogler (Crewe Alexandra) - poza kadrą w meczu ligowym z Morecambe (2:1)

Belgia

Jupiter League

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - od 85. minuty w meczu ligowym z Charleroi (4:1)

Cypr

Protathlima A

Grzegorz Rasiak (AÉL Limassol) - 90 minut w meczu ligowym z Apop Kinyras (4:3)
Arkadiusz Malarz (AÉL Limassol) - nie wystąpił w meczu ligowym z Apop/Kinyras (4:3)
Kamil Kosowski (FC Apóllon) - poza kadrą w meczu ligowym z A.E. Pafos (1:0)

Francja

Ligue 1

Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - ze względu na kontuzję nie wystąpił w meczu ligowym z Toulouse (1:2)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - do 74. minuty w meczu ligowym z Toulouse (1:2)
Ludovic Obraniak (LOSC Lille Métropole) - od 83. minuty w meczu ligowym z Bordeaux (1:1)

Ligue 2
Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims Champagne) - do 83. minuty w meczu ligowym z Nimes (1:1)

Grecja

Alpha Ethniki

Marcin Baszczyński (AÓ Atrómitos Peristeríou) - 90 minut w meczu ligowym z PAOK (1:0)
Marek Saganowski (AÓ Atrómitos Peristeríou) - do 79. minuty i żółta kartka w meczu ligowym z PAOK (1:0)
Patryk Aleksandrowicz (AÓ Kavála) - poza kadrą w meczu ligowym z O. Volos (1:1)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - od 79. minuty w meczu ligowym z Olympiacosem (1:0)
Robert Szczot (AÓ Iraklís Saloniki) - do 68. minuty w meczu ligowym z Panionios (0:1)
Mirosław Sznaucner (PAÓK Saloniki) - poza kadrą w meczu ligowym z Atromitos (0:1)
Tomasz Wisio (Ergotelis Iraklion) - od 90. minuty w meczu ligowym z Larissa (2:1)

Holandia

Eredivisie

Przemysław Tytoń (Roda JC Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z Groningen (1:0)
Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z Groningen (1:0)
Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Excelsior (1:1)

Eerste Divisie
Michał Janota (DVV Go Ahead Eagles) - pauzował w meczu ligowym z Den Bosch (1:1)

Luksemburg

Tomasz Gruszczyński (Football 1991 Dudelange) - 90 minut i dwie bramki w meczu ligowym z Swift Hesperange (3:0)

Niemcy

Bundesliga

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - do 62. minuty w meczu ligowym z Borussia Mönchengladbach (4:1)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym w meczu ligowym z Borussia Mönchengladbach (4:1)
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - od 78. minuty w meczu ligowym z Borussia Mönchengladbach (4:1)
Adam Matuszczyk (FC Köln) - 90 minut w meczu ligowym z VfL Wolfsburg (1:1)
Tomasz Bobel (Bayer Leverkusen) - poza kadrą w meczu ligowym z Hoffenheim (2:2)
Sebastian Boenisch (Werder Brema) - ze względu na konruzję nie wystąpił w meczu ligowym z St. Pauli (3:0)
Alan Stulin (1.FC Kaiserslautern) - poza kadrą w meczu ligowym z Schalke (5:0)

2. Bundesliga
Tomasz Zdebel (TSV Alemannia Aachen 1900) - poza kadrą w meczu ligowym z Augsburg (1:3)
Sebastian Tyrała (VfL Osnabrück) - 90 minut w meczu ligowym z FSV Frankfurt (1:4)
Marcus Brzenska (Energie Cottbus) - 90 minut w meczu ligowym z Aue (6:0)

3. Liga
Marcus Piossek (Rot Weiss Ahlen) - 90 minut w meczu ligowym z Rot Weiss Erfurt (0:4)
David Blacha (Rot Weiss Ahlen) - nie wystąpił w meczu ligowym z Rot Weiss Erfurt (0:4)

Rosja

Premier Liga

Rafał Murawski (Rubiń Kazań) - 90 minut w meczu ligowym z Lokomotiv Moskwa (0:0)
Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - do 83. minuty w meczu ligowym z Spartak Moskwa (1:1)
Wojciech Kowalewski (Sibir Nowosybirsk) - poza kadrą w meczu ligowym z Terek Grozny (1:1)
Bartłomiej Grzelak (Sibir Nowosybirsk) - poza kadrą w meczu ligowym z Terek Grozny (1:1)

Szkocja

Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Inverness (2:2)
Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - spotkanie z Motherwell przełożone ze względu na zamiecie śnieżne.
Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - spotkanie z Motherwell przełożone ze względu na zamiecie śnieżne.

Turcja

Süper Lig

Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulübü) - ze względu na kontuzję nie wystąpił w meczu ligowym z Gaziantepspor (3:1)
Marcin Kuś (İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü) - rezerwowy w meczu ligowym z Fenerbahçe (0:1)
Michał Żewłakow (MKE Ankaragücü SK) - do 46. minuty i żółta kartka w meczu ligowym z Karabükspor (1:5)

Ukraina

Premier-liha

Paweł Hajduczek (Metałurh Zaporoże) - poza kadrą w meczu ligowym z Wołyń Łuck (0:1)
Mariusz Lewandowski (PFK Sewastopol) - poza kadrą w meczu ligowym z Dynamo Kijów (0:2)

Włochy

Seria A

Artur Boruc (AC Fiorentina) - 90 minut w meczu ligowym z Juventusem (1:1)
Kamil Glik (US Città di Palermo) - poza kadrą w meczu ligowym z AS Roma (3:1)

Seria B
Adam Kokoszka (FC Empoli) - poza kadrą w meczu ligowym z Sassuolo (0:1)

Seria C1/B
Bartosz Salamon (Foggia Calcio) - 90 minut w meczu ligowym z Benevento Calcio (2:1)

Łącznie minut: 1880 minut