Ligue 1: Auxerre nie przedłużyło dobrej passy, grał Dudka

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Auxerre nie przedłużyło serii pięciu meczów z rzędu w lidze bez porażki. Tym razem na własnym stadionie piłkarze AJA przegrali z Tuluzą. Tymczasem FC Sochaux pokonało SM Caen.

W tym artykule dowiesz się o:

W starciu Auxerre z Toulouse FC już pierwsza groźna akcja gości pozwoliła im objąć prowadzenie. W 8. minucie po podaniu Frederico Santandera prawą stroną boiska obrońcom uciekł Daniel Braaten. Reprezentant Norwegii znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i precyzyjnym strzałem posłał piłkę do siatki. Olivier Sorin po raz drugi skapitulował w 35. minucie. Po szybkim kontrataku rywali obronił wprawdzie strzał Moussy Sissoko, ale przy dobitce Santandera był już bezradny.

Podopieczni Jeana Fernandeza w pierwszej połowie nie mieli pomysłu na sfinalizowanie akcji ofensywnych. Często oddawali niecelne strzały z dystansu, najlepszą okazję do strzelenia bramki zmarnowali w 20. minucie. Z lewego skrzydła w pole karne dośrodkował Kamel Chafni, w dogodnej sytuacji Alain Traore uderzył w słupek.

Na początku drugiej połowy gospodarze nadal grali słabo, ale w 56. minucie zdołali strzelić kontaktowego gola. Dokładnego dogrania Juliena Quercii nie zmarnował Traore, 22-letni napastnik wpisał się na listę strzelców po raz drugi w tym sezonie. Nie zdołali już jednak wyrównać i zanotowali pierwszą porażkę w Ligue 1 od 16 października. Dariusz Dudka przebywał na boisku do 74. minuty (w końcówce zastąpił go Maxime Bourgeois).

Trzy punkty do swojego dorobku dopisali piłkarze FC Sochaux. Na wyjeździe pewnie pokonali niżej notowaną drużynę SM Caen 3:0. Prowadzenie objęli jeszcze w pierwszej połowie po golu przymierzanego do reprezentacji Polski Damiena Perquisa. Po przerwie kontrolowali przebieg gry i jeszcze dwukrotnie pokonali golkipera Caen Alexisa Thebaux.