Bundesliga: Zwycięstwo Sankt Pauli w starciu beniaminków

Samobójcze trafienie Christiana Tifferta dało FC Sankt Pauli wygraną 1:0 nad FC Kaiserslautern w pojedynku inaugurującym 15. rundę spotkań. To pierwszy wywalczony przez hamburczyków komplet punktów od siedmiu kolejek.

Konrad Kostorz

W ciągu całej rywalizacji na Millerntor Stadion rozgrywanej przy sypiącym śniegu znakomitą dyspozycję prezentowali bramkarze obu ekip: Thomas Kessler i Tobias Sippel.

Chociaż zespołem nieznacznie przeważającym były Czerwone Diabły, to więcej dogodnych szans stworzyli sobie gospodarze. Mocne uderzenia Markusa Ebbersa i Matthiasa Lehmanna wybronił jednak 22-letni Sippel.

Decydująca dla losów rywalizacji okazała się 48. minuta. Wówczas w pozornie niegroźnej sytuacji po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Maxa Kruse głową piłkę do własnej bramki skierował Christian Tiffert, jeden z bohaterów ubiegłotygodniowego zwycięstwa Kaiserslautern 5:0 nad Schalke.

To pierwsza wygrana podopiecznych Holgera Stanislawskiego od połowy października i drugi pojedynek w bieżącym sezonie bez straconej bramki. Dzięki zwycięstwu klub z Hamburga zrównał się punktami z Kaiserlautern i zajmuje obecnie bezpieczną 13. pozycję w tabeli.

FC Sankt Pauli - FC Kaiserslautern 1:0 (0:0)
1:0 - Tiffert 48' (sam.)