Serie A: Horror w Bolonii / Szczęśliwe zwycięstwo gospodarzy

W zaległym meczu 14. kolejki włoskiej Serie A FC Bologna w bardzo szczęśliwych okolicznościach pokonała na własnym terenie Chievo Verona. O sukcesie miejscowych zadecydowała bramka z końcówki pojedynku Marco Di Vaio.

Adam Kiołbasa

W pierwszej odsłonie więcej z gry mieli gospodarze i to oni prowadzili do przerwy. Po ich stronie dogodne sytuacje podbramkowe zmarnowali: Marco Di Vaio, Albin Ekdal i Jimenez, ale w końcówce tej połowy skuteczny był Britos o to on dał Rossoblu prowadzenie. W zespole gości swoich szans nie wykorzystali Simone Pellissier oraz Marcolini.

Zaraz po zmianie stron gospodarze mogli podwyższyć na 2:0, ale zamiast dwubramkowego prowadzenia Bolonii mieliśmy remis. Niewykorzystane szanse Di Vaio szybko się zemściły i w 50. minucie do wyrównania doprowadził Cesar. Przy jego trafieniu asystę zaliczył David Di Michele. Od tego momentu oba kluby na zmianę atakowały i w ostatnich sekundach starcia losy pojedynku na korzyść Rossoblu rozstrzygnął Di Vaio.

Po 15. kolejkach zatem Chievo ma na swoim koncie 20 punktów i jest dziesiąte, a FC Bologna zgromadziła o oczko mniej i uplasowała się na trzynastej pozycji. Warto odnotować, że Rossoblu zostali ukarani jednym minusowym punktem.

FC Bologna - Chievo Verona 2:1 (1:0)
1:0 - Britos 40'
1:1 - Cesar 50'
2:1 - Di Vaio 90+4'

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)