Ligue 1: Wymęczone zwycięstwo lidera

Cenne trzy punkty wywalczyli piłkarze Paris Saint Germain, którzy ograli na wyjeździe Valenciennes. Nie zawiódł lider, choć Lille OSC skromnie pokonało znacznie niżej notowanego rywala.

W tym artykule dowiesz się o:

Lider - Lille OSC zmierzył się z zamykającą tabelę drużyną AC Arles. Podopieczni Rudiego Garcii zasłużyli na prowadzenie już w 13. minucie. Bramkarza pokonał Adil Rami, jednak sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego. Mimo przewagi gości na Parc des Sports długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Od 52. minuty Arles grało jednak w osłabieniu (drugą żółtą kartką ukarany został Jamel Ait Ben Idir), beniaminek nie zdołał utrzymać korzystnego rezultatu do końca spotkania.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry szalę zwycięstwa na korzyść Lille przechylił Tulio De Melo, który w drugiej połowie zmienił Pierre-Alaina Frau. Asystę przy trafieniu zanotował Eden Hazard. W 60. minucie na boisku pojawił się Ludovic Obraniak, reprezentant Polski zastąpił Florenta Balmonta.

Piłkarze Paris Saint Germain zanotowali w lidze siódmy mecz z rzędu bez porażki. W wyjazdowej konfrontacji z Valenciennes objęli prowadzenia na początku drugiej połowy. Nene otrzymał podanie od Guillaume Hoarau, wyprzedził obrońców i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 82. minucie. Przeprowadzili akcję prawą stroną boiska, którą przy biernej postawie defensorów PSG pięknym strzałem wykończył Vincent Aboubakar.

Z remisu cieszyli się tylko przez dwie minuty. Wynik na 2:1 dla stołecznego klubu ustalił Nene, który zdecydował się na strzał z dystansu i przelobował wysuniętego przed bramkę Nicolasa Penneteau. Po 17. kolejce PSG nadal traci do Lille zaledwie punkt.

Po wysokiej porażce z Lille OSC w poprzedniej kolejce FC Lorient tym razem ograło RC Lens. O losach spotkania zadecydowała druga połowa. W ciągu sześciu minut Vedran Runje dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki po strzałach Morgana Amalfitano i Lynela Kitambali. Rywal nie odrobił już straty i nie zdołał przełamać serii czterech meczów z rzędu bez zwycięstwa.