Serie A: Niespodziewana porażka Sampdorii, zwycięstwo Romy

Za nami już osiem spotkań 16. kolejki Serie A. W niedzielne popołudnie nie obyło się bez niespodzianek, bowiem Sampdoria Genua uległa w Brescii. Zgodnie z planem za to AS Roma pokonała zamykające stawkę AS Bari.

W tym artykule dowiesz się o:

Doriani co prawda w starciu z Brescią Calcio mieli swoje szanse, ale nie potrafili ich wykorzystać. Gospodarze natomiast zadali decydujący cios już w 14. minucie, kiedy to znakomitym strzałem z rzutu wolnego popisał się Nicolas Cordova. Po stronie Sampdorii dobre okazje zmarnowali m.in.: Gianpaolo Pazzini, Palombo, Guberti i Tissone.

Nie bez problemów, ale AS Roma ostatecznie pokonała AS Bari. Co prawda Giallorossi przeważali, jednak w tym spotkaniu brakowało im płynności w grze. W 20. minucie znakomitej sytuacji do objęcia prowadzenia nie wykorzystał Francesco Totti, który zmarnował rzut karny. Po pół godziny gry gospodarze objęli prowadzenie. Wówczas kapitan rzymian dośrodkowywał z rzutu wolnego, a Brazylijczyk Juan pokonał Gilleta. Jak jednak pokazały powtórki, obrońca był na minimalnym spalonym, co oznacza, że gol został zdobyty niezgodnie z przepisami. W końcówce pojedynku jednak prawidłową bramkę strzelił Marco Borriello, a prowadzący ten pojedynek Romeo dopatrzył się zagrania ręką napastnika.

Bardzo ciekawie było w Lecce, gdzie miejscowi Giallorossi podejmowali Chievo. US Lecce po trafieniach Ofere i Piattiego już do przerwy prowadziło różnicą dwóch goli. Po zmianie stron jednak kontaktową bramkę strzelił Bogliacino i wydawało się, że Gialloblu wrócą do gry. Kiedy w 70. Ponownie trafił Piatti stało się jasne, że całą pulę zgarną gospodarze. W ostatnich sekundach pojedynku miejscowi raz jeszcze trafili, jednak gol Mandelliego już niczego nie zmienił.

Pewne zwycięstwo odniosło Cagliari Calcio, które zaaplikowało Catanii Calcio trzy bramki, nie tracąc żadnej. Bohaterem tego starcia został Nene. Napastnik zaliczył hattricka. Warto odnotować, że Sycylijczycy kończyli pojedynek w dziewiątkę, gdyż czerwone kartki zobaczyli: Raphael Martino i Morimoto. W drużynie gości znów nie zagrał nadal nie będący w pełni sił Błażej Augustyn.

W tym momencie z 36 punktami na koncie stawce przewodzi Milan, który wyprzedza: Napoli i Lazio (po 30), Juventus (27), Palermo i Romę (po 26). W dolnej części tabeli znajdują się natomiast: Bari (10), Cesena (12), Lecce i Brescia (po 15). Nie zapominajmy, że FC Bologna została ukarana jednym ujemnym punktem.

Wieczorem czeka nas jeszcze hit tej serii gier, bowiem Juventus Turyn podejmie rzymskie Lazio. Na zakończenie kolejki natomiast, przebywający aktualnie na Klubowych Mistrzostwach Świata Inter Mediolan 19 stycznia o godzinie 20:45 zagra na San Siro z AC Ceseną.