Ligue 1: Bez niespodzianki na Stade Gerland, kolejna porażka AS Monaco

Olympique Lyon pokonał Tuluzę i umocnił się w czołówce tabeli Ligue 1. Trzy punkty wywalczyli także piłkarze AS Saint Etienne. Podziałem punktów zakończył się pojedynek Bordeaux z Rennes.

W tym artykule dowiesz się o:

Olympique Lyon zanotował już dziesiąty mecz z rzędu w lidze bez porażki. Podopieczni Claude Puela w starciu z Toulouse FC objęli prowadzenie w 5. minucie. Matthieu Valverde obronił mocny strzał Michela Bastosa, ale przy dobitce Lisandro Lopeza z najbliższej odległości bramkarz był już bezradny.

Piłkarze Les Gones byli stroną przeważającą i częściej stwarzali zagrożenie pod bramką gości. Przewagę udokumentowali jeszcze jednym trafieniem. W 35. minucie Bafetimbi Gomis otrzymał długie podanie od Kima Källströma, wyprzedził obrońców i precyzyjnym strzałem posłał piłkę do siatki. OL wygrał 2:0 i po 17. kolejce nadal traci do lidera tylko dwa punkty.

Trwa fatalna passa AS Monaco. Zespół ze Stade Louis II nie wygrał meczu od 11 listopada. W niedzielę musiał uznać wyższość AS Saint Etienne. Les Verts popisali się wyjątkową skutecznością. Przez 90 minut oddali tylko trzy celne strzały a Stephane Ruffier dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. Na listę strzelców wpisali się Laurent Battles oraz Bakary Sako.

Starcie Girondins Bordeaux z Rennes rozczarowało zgromadzonych na Stade Chaban Delmas fanów. Gra toczyła się głównie w środku pola, brakowało groźnych ofensywnych akcji i strzałów. Żadna ze stron nie zdołała strzelić decydującego gola, spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.